Fotbalistky na úvod kvalifikace o ME remizovaly 1:1 v Rakousku

VÖCKLABRUCK

České fotbalistky vstoupily do kvalifikace o mistrovství Evropy remízou 1:1 na půdě Rakouska. V příštím duelu je 22. října na stadionu v Písku čeká Portugalsko, které dnes deklasovalo Arménii 8:0.

Svěřenkyně trenéra Vladimíra Hrušky sice byly aktivnějším celkem, ovšem svou šanci zužitkovala jen kapitánka Mocová, který v 55. minutě otevřela skóre. Radost českého týmu ale trvala jen pět minut, než srovnala Hanschitzová. Češky se ještě v závěru snažily vedení strhnout znovu na svou stranu, ovšem marně.

V sedmé kvalifikační skupině je kromě Česka a Rakouska také favorizované Dánsko, Portugalsko a Arménie. Na šampionát postupují přímo vítězové skupin a jeden nejlepší tým na druhém místě. Zbylých šest celků na druhých místech jde do baráže.