Rubriky:

Ostatní

Živě

Brazilský fotbalový talent Neymar zůstane v Santosu

9. listopadu 2011 22:10 - SANTOS

Opěvovaný fotbalový talent Neymar prodloužil o dva roky smlouvu v brazilském Santosu, minimálně do mistrovství světa tak zůstane v rodné zemi. Dnešní dohodou s dosavadním zaměstnavatelem ukončil spekulace o možném odchodu ke španělským velkoklubům Realu Madrid či Barceloně.

 

Fernando Vergara, ČTK/AP

O Neymara byl hlavně v Evropě obrovský zájem. Jenže devatenáctiletý střelec se rozhodl zůstat v Brazílii. "Jsem tady moc šťastný, rozhodnutí zůstat jsem učinil společně s rodinou," nechal se slyšet nadaný fotbalista, kterého proslavily hlavně góly, ale i extravagantní účes.

Neymar vzkázal všem zájemcům už v září, že letos v zimě určitě do Evropy neodejde. Velkou roli v tom sehrál i syn, který se mu před třemi měsíci narodil. "Chci tady zůstat s rodinou a kamarády a vidět, jak můj syn vyrůstá. Kdybych hrál venku, moc bych si ho neužil," řekl na dnešní tiskové konferenci autor osmi reprezentačních branek.

Smlouva by mu vypršela v létě, jenže s předstihem se s vedením Santosu dohodl na nové. Podrobnosti klub nezveřejnil. Svého klenotu, který mu letos vystřílel Pohár osvoboditelů, se však nehodlal vzdát, v dosavadní smlouvě byla výše odstupného stanovena na 45 milionů eur.

"Když jsme podepisovali v srpnu minulou smlouvu, už z něj byl idol a nepostradatelný hráč. Teď už ale hovoříme o legendě," prohlásil šéf brazilského klubu Luis Alvaro Ribeiro s tím, že Neymar si samozřejmě vydělá víc než doteď a jeho cena ještě vzrostla. Podle brazilských médií si měsíčně přijde na 1,73 milionu dolarů.

O Neymara měly velký zájem také Chelsea, Manchester City či Machačkala. Brazilský mladík by měl být trumfem národního týmu na domácím šampionátu v roce 2014 a je rovněž v nominaci 23 hráčů na Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu roku. Letos může zazářit ještě na prosincovém mistrovství světa klubů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.