Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Výtržnosti fanoušků ukončily v Bosně další fotbalový zápas

5. dubna 2012 11:15 - Banja Luka

Semifinálový zápas fotbalového poháru v Bosně mezi Boracem Banja Luka a Željezničarem Sarajevo byl předčasně ukončen, když domácí fanoušci zranili asistenta rozhodčího. Bylo to už podruhé během této sezóny, kdy se souboj těchto rivalů nedohrál kvůli výtržnostem fanoušků.

Bosna a Hercegovina má trvale značné problémy s násilím na stadiónech, které má často původ v nevraživosti různých etnických skupin. Střety při fotbale si v posledních letech vyžádaly desítky zraněných a v roce 2009 dokonce život jednoho z fanoušků.

Loni v září vypukla při ligovém zápase Željezničaru v Banja Luce v hledišti bitka poté, co domácí fanoušci rozvinuli transparent oslavující někdejšího srbského generála Ratka Mladiče, který je obžalován z genocidy v Bosně. Znesváření fanoušci tehdy vtrhli na hřiště a ukončili zápas.

I tentokrát zápas provázelo skandování nacionalistických hesel a rozbuškou se stal vedoucí gól Željezničaru. Po něm někdo z domácích fanoušků trefil neznámým předmětem do hlavy asistenta rozhodčího a způsobil mu krvácející zranění. Hlavní rozhodčí zápas okamžitě ukončil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní