Rubriky:

Ostatní

Schalke 04 vyjde vstříc fanouškům až za hrob. Otevře jim hřbitov hned u stadiónu

7. listopadu 2012 11:57 - Berlín

Věrnost až za hrob teď mohou projevit fanoušci bundesligového týmu Schalke 04. Za 1250 eur (asi 31 tisíc korun) si mohou koupit hrob hned vedle fotbalového stadiónu. Vedení klubu jim vyjde vstříc a začátkem prosince otevře klubový hřbitov "pro své nejvěrnější".

 

ČTK/AP

Na místě posledního odpočinku nebudou chybět branky, květiny v klubových barvách a také lavičky náhradníků.

Na hřbitově bude 1904 míst, což odpovídá roku založení klubu. Dokonce se uvažuje o tom, že na hřbitov budou přemístěny ostatky bývalých slavných hráčů týmu.

Místoředitel fanklubu se zarezervoval stylově

Schalke v minulosti slavilo velký úspěch s prodejem rakví v klubových barvách a velký zájem je i o místa na hřbitově. Hrob s číslem 04 si už rezervoval místoředitel fanklubu Schalke Rolf Rojek. Další fanoušek si zamluvil místo 215 podle data, kdy Schalke vyhrálo Pohár UEFA (21. května 1997). "Až přijde můj čas, budu pochován vedle přátel na hřbitově s výhledem na stadión. Co víc bych si mohl přát? Schalke je můj život," uvedl Rojek.

Schalke není jediným klubem, který příznivcům nabízí vlastní hřbitov. Jako první tuto službu poskytl příznivcům argentinský celek Boca Juniors a před čtyřmi lety se stejným nápadem přišel Hamburk.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní