Oruro

Brankář v roli střelce nebývá při fotbalových zápasech příliš obvyklý. Hugo Suárez zakončil v bolivijské lize standardní situaci způsobem, za který by se nemuseli stydět ani vyhlášení exekutoři přímých volných kopů. Třicetiletý gólman hájící barvy klubu Deportivo Jorge Wilstermann vymetl pravačkou horní kout branky a napodobil tak paraguayskou legendu Luise Chilaverta, který podobnými kousky proslul.

Bolivijský fotbalový brankář vymetl z přímého kopu šibenici.

Suárezova trefa navíc spoluhráče pořádně nakopla. Wilstermann prohrával po prvním poločase utkání 20. kola bolivijské ligy na hřišti San José 0:3. V 53. minutě ovšem skóroval právě hostující gólman a jeho spoluhráče tento moment povzbudil natolik, že dokázali ještě vyrovnat, když se dvakrát prosadil Augusto Andaveris Iriendo.

Suárezův zásah nebyl náhodný, v letošním ročníku tamní nejvyšší soutěže skóroval již potřetí. Předchozí dva góly ale zaznamenal z pokutového kopu.

San José zůstává po remíze 3:3 na druhé příčce tabulky, Wilstermannu patří šesté místo.