Rubriky:

Ostatní

V českém fotbale jsou zkorumpovaní všichni, tvrdí diskutující na webech

13. září 2013 09:18 - Praha

Jen velmi vlažnou diskuzi vyvolala nová korupční aféra na internetu a sociálních sítích. Téměř podle všech fanoušků je stejně celý český fotbal, včetně masérů a sportovních novinářů, zkorumpovaný, takže vlastně není co řešit. Většina příznivců se myslí, že by vrcholní funkcionáři FAČR měli okamžitě rezignovat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V souvislosti se sázkami na zmanipulované zápasy bylo ve středu obviněno dvanáct fotbalistů z různých soutěží. Analýzu příspěvků na sociálních sítích a v diskusích pod články na zpravodajských webech zpracovala společnost Yeseter Now pod značkou MemePower.

Fotbalovou asociaci ČR diskutující s odkazem na minulé korupční skandály často označovali například jako "kaprsvaz". Většina se shodla v názoru na nutnost okamžitého odstoupení jejích vrcholných představitelů.

Pětina nevěří, že se něco vyřeší

Zhruba pětina diskutujících je nedůvěřivá k tomu, že se něco vyšetří. Jedenáct procent pak sdílí přesvědčení, že tuzemský fotbal je značně "cinklý" už od soutěží žáků a to, co nyní propuklo, je pouze vrcholkem ledovce.

Objevily se i konspirační teorie. Podle nich jde pouze o zastírací manévr sloužící k tomu, aby protikorupční policii zaměstnala sportovní kauza a nezbyl jí čas na závažnější korupční případy z politické sféry.

Další lidé se na webech zamýšlejí nad tím, co vlastně ještě v této zemi není napadeno korupcí. Nastolují také otázku, zda je nutné, aby stát dotoval domácí ligové soutěže.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní