Rubriky:

Ostatní

Kadlec dal vítězný gól Frankfurtu, vše ale zastínily nechutné potyčky fanoušků

22. července 2015 13:39 - Salcburk

Český fotbalový útočník Václav Kadlec rozhodl vítězným gólem o výhře německého Frankfurtu 2:1 nad anglickým Leedsem v přípravném utkání poblíž Salcburku. Více než o samotném zápase se ale nyní mluví o nechutnostech, které následovaly po jeho skončení. Přímo na trávníku a následně i v centru města se do sebe nevybíravě pustily fanouškovské tábory obou týmů a policie nakonec zatkla pětadvacet výtržníků. Při zásahu na fanoušky, z nichž někteří měli na hlavě kukly, musel být použit slzný plny. Zraněno bylo několik lidí.

Podle šéfa představenstva německého klubu přitom během zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že se něco takového chystá. "Angličtí fanoušci zpívali, všechno se zdálo být v přátelském duchu. A pak po zápase se najednou do sebe dvě skupiny navzájem pustí," řekl šokovaný funkcionář, podle něhož to vypadalo, jako by si bitku předem domluvili.

Po závěrečném hvizdu na hřišti v Eugendorfu vyběhlo několik fanoušků Leedsu směrem k příznivcům Frankfurtu. Ti je podle členů bezpečnostní služby začali okamžitě provokovat, házet po nich lahve a nakonec na ně zaútočili. Policii se na stadiónu podařilo oba tábory oddělit, později se ale hooligans plnou silou střetli na parkovišti před stadiónem a vše pak vyvrcholilo bitkou v centru města.

Mezi zatčenými je 21 fanoušků německého klubu, zranění utrpěli dva policisté a tři příznivci Leedsu.

škv, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní