Rubriky:

Ostatní

Kde je Nedvěd? UEFA představila ideální jedenáctku tohoto století

23. listopadu 2015 12:26 - Nyon

Žádný český zástupce se nedostal do ideální sestavy Evropské fotbalové unie z let 2001 až 2014, kterou na základě každoročního hlasování fanoušků den před vyhlášením letošních výsledků zveřejnila UEFA na svých stránkách. Pavel Nedvěd, bývalý záložník Juventusu, jenž byl do nejlepší jedenáctky vybrán v letech 2003, 2004 a 2005, je ve vybrané společnosti mezi sedmi náhradníky.

 

Profimedia.cz

Téměř polovinu míst obsadili Španělé, kteří dodali pětici Iker Casillas, Carles Puyol, Sergio Ramos, Xavi a Andrés Iniesta. V základní jedenáctce je doplňují Němec Philipp Lahm, Ital Alessandro Nesta, Angličan Steven Gerrard, Portugalec Cristiano Ronaldo, Argentinec Lionel Messi a Francouz Thierry Henry.

Mezi náhradníky jsou kromě Nedvěda ještě Ital Gianluigi Buffon, Angličan John Terry, Brazilci Kaká s Ronaldinhem, Francouz Zinédine Zidane a Švéd Zlatan Ibrahimovic.

Nejvíce nominací si v dosavadních 14 ročnících vysloužil Cristiano Ronaldo, jehož fanoušci vybrali do ideální jedenáctky devětkrát. Šestkrát v ní nechyběli Casillas, Puyol a Messi. Jediným českým zástupcem kromě Nedvěda byl v roce 2005 brankář Petr Čech.

ČTK, Sport.cz

Místo které jiné osobnosti byste zařadili Pavla Nedvěda do zálohy ideální jedenáctky UEFA?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní