Rubriky:

MOL Cup

Losování čtvrtfinále domácího poháru se opakovat nebude, Sparta se utká se Slavií

27. ledna 2010 14:22 - PRAHA

Odvolací a revizní komise fotbalového svazu zamítla odvolání Slavie a Sparty proti losu Ondrášovka cupu. Pražské týmy tak nastoupí v jarním pohárovém čtvrtfinále proti sobě. Kluby chtěly změnu, protože podle funkcionářů měly být na základě směrnic nasazeny, ale svaz to před losováním odmítl.

 

Lukáš Táborský, Právo

Oba kluby vyjádřily nesouhlas počátkem prosince okamžitě po losovacím aktu, který podle jejich názoru byl v rozporu s rozpisem soutěží. V něm stojí, že od osmifinále se losují herní dvojice, přičemž osm klubů je nasazených podle úrovně a umístění v této soutěži. Formulace se zdála nejasná, protože neobsahuje zmínku o tom, zda jde jen o osmifinále, nebo i o další kola poháru.

Komise ale dnes usoudila, že právní výklad se spíše přiklání k tomu, že kvůli jedné sporné předložce se nelze domnívat, že nasazovat se bude i v další fázi soutěže. "Podle našeho názoru formulace patřila pouze pro osmifinále, v další fázi soutěže se už nasazovat nemá," řekl ČTK předseda komise Ondřej Lněnička.

Na rozlosování se tedy nic nemění, Spartu a Slavii čekají během třinácti dnů tři vzájemné souboje. Pohárová utkání se hrají podle rozpisu 31. března na Slavii a 7. dubna na Letné, ligový zápas by se měl hrát v sobotu 10. dubna také na Spartě. Dá se však předpokládat, že utkání bude zařazeno jako v předchozích letech v přímém televizním přenosu až na pondělí 12. dubna.

Sparta neuspěla ani s dalším odvoláním: ORK odmítla její žádost, aby byla zrušena stotisícová pokuta za řádění fanoušků v ligovém duelu s Bohemians 1905 na Strahově. Disciplinární komise v tomto případě poprvé využila možnosti potrestat hostující klub, ovšem na to prý měla právo již dříve. "Je pouze na uvážení disciplinární komise, zda potrestá i hostující klub. Stávající směrnice jí to ale nezakazovaly ani v předchozích sezónách," doplnil Lněnička.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup