Olomouc vyřazena z poháru třetiligovým týmem

HRANICE/KARVINÁ

Olomoučtí fotbalisté nepotvrdili v druhém kole Poháru ČMFS roli favorita, konečnou jim vystavili na svém hřišti hráči dvanáctého týmu MSFL Hranic. Outsider uhrál v normální hrací době remízu 0:0, na penalty pak vyhrál 4:3. Mistrovský Baník Ostrava naopak v Karviné uspěl. Divizní tým rozstřílel i v nekompletní sestavě.

Favorizovaná Olomouc si vytvořila během utkání několik brankových příležitostí, ale v prvním poločase Hudec a v druhém Kučera ani Babnič své příležitosti neproměnili. Domácí se dostali před soupeřovu branku jen jednou, a to v druhém poločase, kdy Vanoviakovu střelu gólman Vaniak vyrazil a Málkovu dorážku zlikvidoval obránce Kovář.

Olomouci pak v závěru nepomohla ani sedmiminutová přesilovka při vyloučení domácího Vaculína, který zastavil protivníkův útok rukou a po druhé žluté kartě šel předčasně pod sprchy. Při penaltovém rozstřelu byli ze strany Sigmy úspěšní pouze Zbožínek, David Kobylík a Bouška. Zkušení obránci při rozstřelu zklamali: Kučera vystřelil nad a Kovářovi brankář Hranic penaltu chytil.

Baník neměl problémy

Nováček divize E z Karviné hrál především v úvodu zápasu s ligovým šampiónem až příliš bázlivě a bylo jen otázkou času, kdy favorit svoji výraznou územní převahu vyjádří brankově.

Stalo se v 16. minutě, když Hoffmann po Bystroňově pasu levačkou zkušeně přeloboval gólmana Sabelu. Za osm minut se hlavu přesně trefil i Žůrek a otázka o vítězi byla zodpovězena. Po přestávce se po Zavadilově rohu ještě hlavou trefil Pospěch a brankový účet podtrhl znovu Žůrek.

Vzhledem k problémům se sestavou, které Ostrava měla, byl kouč František Komňacký spokojen. Musel totiž oželet účast reprezentantů Papadopulose, Königa, potrestaných Čížka s Matušovičem, zraněných Zúbka se Slončíkem i nové posily Lukeše. Na lavičce byli na střídání připraveni jen tři hráči do pole včetně nedoléčeného obránce Drozda. Ten se jako jediný z nich také na hřiště nedostal.

Hranice - Olomouc 0:0, na penalty 4:3
Rozhodčí: Závodný. ČK: 83. Vaculín (Hranice). Diváci: 850.
Sestava Olomouce: Vaniak - Hudec, Kovář, Kučera, König - Zbožínek, Bouška, Špiláček (60. Babnič), Glos (46. D. Kobylík) - Bednář, Vyskočil (72. V. Schulmeister).
MFK Karviná - Baník Ostrava 0:4
Poločas: 0:2. Branky: 24. a 82. Žůrek, 16. Hoffmann, 66. Pospěch. Rozhodčí: Čecháček. Diváci: 3450.
Sestava Ostravy: Raška - Pospěch, Velkoborský, Besta, Hoffmann - Látal, Bystroň (62. Dvorník), Zavadil, Kotrys - Žůrek, Lička (68. Myšinský). Trenér: Komňacký.