Příbramští fotbalisté vydřeli postup do 3. kola

KLATOVY/ČESKÝ TĚŠÍN

Až deset minut před koncem rozhodli příbramští fotbalisté o svém postupu z druhého kola poháru ČMFS přes divizní Klatovy. V dalším dohrávaném utkání 2. kola o svém postupu jasně rozhodli fotbalisté Zlína výhrou 4:1 v Českém Těšíně.

Přes vítězství 2:1 si svěřenci trenéra Františka Kopače, kteří v ligové soutěži prohráli tři zápasy v řadě, i v Klatovech dlouho zahrávali. Během první půle promarnili čtyři vyložené šance a do vedení šli až po hodině hry, kdy se hlavou po rohu trefil stoper Formánek.

Avšak za deset minut zaváhal příbramský gólman Pařízek, který v rukavicích neudržel prudký centr a dobíhající Voborník vyrovnáním zadělal na drama. Ligistu spasila až situace z 80. minuty - na odražený míč si naběhl záložník Riegel a prudkou ranou k tyči rozhodl o výhře favorita. Ve třetím kole se Marila představí na půdě druholigového Kladna.

Zlín v závěru polevil

Počáteční nápor stačil Zlínu po půlhodině hry k získání dvoubrankového náskoku po střelách Činčaly a Gomése. Hosté svého soupeře jasně přehrávali a ani po změně stran se obraz hry nezměnil, Zlín měl trvalou převahu. V 55. minutě po faulu na Malára přidal z pokutového kopu Činčala třetí branku a o deset minut později skóroval podruhé i Gomés. V závěru Zlín polevil a umožnil domácímu týmu čtvrt hodiny před koncem korigovat výsledek.

Klatovy - Marila Příbram 1:2 (0:0)
Branky: 70. Voborník - 61. Formánek, 80. Riegel. Rozhodčí: Paták - Lhoták, Berka. Diváci: 1000.
Český Těšín - Tescoma Zlín 1:4 (0:2)
Branky Zlína: 19. a 55. z pen. Činčala, 28. a 65. Gomés.