Rubriky:

Reprezentace

Zraněného Huška v jednadvacítce nahradil Brunclík

20. března 2007 11:08 - NYMBURK

Zraněného záložníka Luboše Huška nahradil ve fotbalové reprezentaci do 21 let, která se chystá na přípravné duely s Nizozemskem a v Německu, mladoboleslavský středopolař David Brunclík. Ten se v týmu "lvíčat" objevil již na loňském mezinárodním turnaji ve Franci, kde odehrál dva zápasy a v pátek se může představit proti Nizozemsku před domácím mladoboleslavským publikem.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Trenér Ladislav Škorpil Brunclíka pozval do výběru především kvůli jeho univerzálnosti. "Může nahradit Huška ve středu zálohy, ale je využitelný i na krajích zálohy či obrany. Navíc na začátku jara v Mladé Boleslavi prokazuje dobrou výkonnost," řekl ČTK Škorpil.

V jednadvacítce, která se zúčastní červnového mistrovství Evropy v Nizozemsku, je Brunclík už třetím hráčem z Mladé Boleslavi. V nominaci figurují také obránce Milan Kopic a záložník Jan Kysela.

Výměna Huška za Brunclíka byla jedinou rošádou, kterou trenéři museli před přípravným dvojzápasem udělat. Ještě na úvodním dopoledním tréninku jednadvacítka nebyla kompletní, až odpoledne má z Ruska dorazit obránce Roman Hubník, nedávná posila FK Moskva z Olomouce. Odpolední trénink v nymburském sportovním centru už by měl absolvovat.

Jednadvacítka se v pátek v Mladé Boleslavi utká s Nizozemskem, v úterý ji pak čeká duel v Düsseldorfu proti německému výběru.

ČTK

Zrušit