Rubriky:

Reprezentace

Herzog fotbalisty Izraele proti Česku nepovede

24. června 2020 19:05 - Vídeň

Andreas Herzog skončil ve funkci trenéra fotbalové reprezentace Izraele, která bude na podzim jedním ze soupeřů českého mužstva v Lize národů. Rekordman v počtu startů za rakouský národní tým (103) vysvětlil svůj odchod nejistotou způsobenou koronavirovou pandemií.

 

Profimedia.cz

Jednapadesátiletý Herzog vedl Izrael od léta roku 2018. V kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy obsadili jeho svěřenci ve skupině páté místo, ale mají šanci dostat se na závěrečný turnaj z play off Ligy národů. ME bylo kvůli globální zdravotní situaci odloženo na příští rok a zatím není jasné, kdy se play off Ligy národů odehraje. Smlouva Herzogovi vypršela v květnu.

"V Izraeli to bylo skvělé, ale nebylo jasné, jak to tam půjde dál, kdy se budou hrát zápasy a podobně. Proto jsem se rozhodl, že neprodloužím smlouvu," řekl televizi Sky Herzog, jenž po skončení kariéry v roce 2004 pracoval například jako asistent Karla Brücknera u reprezentace Rakouska a také po boku Jürgena Klinsmanna u národního týmu USA.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.