Fotbalová osmnáctka první zápas na Slovakia Cupu prohrála

POVAŽSKÁ BYSTRICA

Čeští fotbalisté do 18 let podlehli v prvním zápase Slovakia Cupu v Považské Bystrici stejně starým hráčům Chorvatska 1:2. Češi vedli od 60. minuty, kdy se trefil Putz, ale za šest minut vyrovnal Kramarič z penalty a v 68. minutě rozhodl Vukusič.

Podle českého trenéra Jaroslava Hřebíka to byl typický zápas mladých hráčů. "Chorvaté hráli hodně agresivně, s čímž jsme si hodinu hry věděli rady. Dostávali jsme se do šancí, které jsme ale neproměňovali. Ujala se až čtvrtá v řadě, vzápětí jsme mohli přidat další góly," řekl Hřebík.

Po individuální chybě však protivník z penalty vyrovnal a dalšího českého zaváhání pak Chorvaté využili ke vstřelení vítězného gólu.

Druhé utkání na turnaji sehraje české mužstvo v úterý od 11:00 v Nemšové s Tureckem.