Rubriky:

Reprezentace

Experti doporučili, aby reprezentaci s Maltou vedl Uhrin starší

6. května 2009 16:39 - PRAHA

Expertní skupina fotbalového svazu doporučila, aby se trenérem národního týmu pro červnové přípravné utkání proti Maltě stal někdejší reprezentační kouč Dušan Uhrin starší. Jeho asistentem by měl být jablonecký kouč František Komňacký. Současně doporučila výkonnému výboru ČFMS, aby výběr stálého trenéra nechal až na novém vedení, které by mělo být zvoleno na valné hromadě 27. června.

Podle informací ČTK se účastníci středečního jednání shodli, že bude vhodné jednorázovým vedením mužstva pověřit Dušana Uhrina staršího, jenž je nyní bez angažmá. Kouč vicemistrů Evropy z roku 1996 údajně nabídku telefonicky přijal a souhlasil i s doporučením, aby mu v utkání asistoval Komňacký.

Šestašedesátiletý Uhrin vedl národní tým po vzniku samostatné České republiky v letech 1994 až 1997. V roce 1996 ho dovedl až do finále mistrovství Evropy. Naposledy působil v Dinamu Tbilisi, s který loni získal gruzínský titul.

Členy expertní skupiny jsou svazoví místopředsedové Jiří Kubíček a Jaroslav Vacek, sparťanský kouč Jozef Chovanec coby předseda trenérské rady, zlínský činovník Ladislav Valášek v roli šéfa předsedy technické komise. Slávistický ředitel Petr Doležal a šéf Dynama České Budějovice Karel Poborský byli delegování ligovým shromážděním, ostravský trenér Verner Lička je předsedou Unie českých fotbalových trenérů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace