Devatenáctka je v závěrečné části kvalifikace ME

TA QUALI

Čeští fotbalisté do devatenácti let postoupili do závěrečná fáze kvalifikace o účast na mistrovství Evropy. Na Maltě v sobotu porazili domácí výběr 4:0 a mají jistotu, že v tabulce 10. skupiny skončí nejhůře druzí.

Jaroslav Hřebík

Svěřenci trenéra Jaroslava Hřebíka o vítězství rozhodli v prvním poločase, ve kterém vstřelili všechny čtyři góly. Skóre otevřel už v osmé minutě Ladislav Krejčí, krátce po něm zvýšil na 2:0 Petr Putz. Ve 29. minutě dal třetí branku z penalty Zdeněk Folprecht a deset minut před přestávkou zaznamenal Putz svou druhou trefu.

Devatenáctka se s kvalifikačním turnajem rozloučí v úterý zápasem o první místo s Nizozemskem. "Oranjes" dnes porazili 5:1 Kypr a stejně jako český tým mají na kontě šest bodů, ale o gól horší skóre.

Boje o mistrovství vyvrcholí na jaře v sedmi skupinách, kam z kvalifikace postupují první dva týmy z každé ze 13 skupin a dva celky s nejlepší bilancí na třetích místech. Šampionát se uskuteční v létě ve Francii a bude zároveň kvalifikací o postup na mistrovství světa dvacítek v roce 2011.