Rubriky:

Reprezentace

O pořadateli ME 2013 fotbalistů do 21 let se rozhodne až v lednu

9. listopadu 2010 11:52 - PRAHA

O tom, zda Česká republika dostane právo pořádat v roce 2013 mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let, se rozhodne až v lednu na zasedání vedení UEFA v Nyonu. Původně se přitom mělo rozhodnout již na prosincovém zasedání výkonného výboru UEFA v Praze.

 

Jan Tauber

Přesto jsou české šance na přidělení pořadatelství vyšší poté, co podle slov předsedy přípravného výboru Petra Fouska česká kandidatura úspěšně prošla inspekcí UEFA. Během čtyř dnů se zástupci nejvyššího evropského fotbalového orgánu seznámili s místy, kde by šampionát měl probíhat, tedy s pražskými stadiony Sparty a Slavie, Olomoucí a Uherským Hradištěm.

"Spolupráce všech klubů při inspekci byla výborná. Pánové viděli všechny čtyři stadiony, většinu hotelů a některá vybraná tréninková centra," řekl Petr Fousek pro svazový web.

"Podle všeho mám dojem, že inspekce proběhla velmi dobře. Teď bude následovat jednání komise národních mužstev UEFA, která doporučí vhodné kandidáty. Naším cílem je dostat se ze současného okruhu pěti uchazečů mezi tři poslední, z nichž výkonný výbor UEFA vybere pořadatele," dodal.

Vedle České republiky se o pořádání šampionátu uchází také Anglie, Bulharsko, Izrael a Wales. Zástupci Maďarska, Řecka a Irska své kandidatury stáhli.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace