Rubriky:

Reprezentace

Živě

Nedvěd: Bude to stejně těžké jako v Oslo, ne-li víc

15. listopadu 2005 20:09

S kapitánskou páskou na rukávu nastoupí do středeční odvety baráže o mistrovství světa proti Norsku Pavel Nedvěd. Záložník Juventusu Turín v rozhovoru pro Právo přiznává, že případná účast na světovém šampionátu jej hodně motivuje. "Jen mám strach, aby to dobře dopadlo," říká.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Po 503 dnech povedete mužstvo opět jako jeho kapitán, s jakými pocity?
Roli kapitána bych nepřeceňoval. Respektoval jsem rozhodnutí rady starších v mužstvu a roli kapitána jsem vzal na tento zápas. Jinak se nic nemění. Národní tým má svého kapitána a já ho jen zastupuji. Jsem však rád, že mohu vést takové mužstvo, jako je to naše.

Máte za sebou mnoho těžkých a důležitých zápasů. Bude ten středeční tím nejdůležitějším?
Jestliže je ve hře postup na mistrovství světa, pak se hraje o něco velikého. Na druhou stranu mohou přijít ještě těžší a důležitější zápasy, když tam postoupíme. Všichni velmi dobře víme, o co jde. Do zápasu půjdu jako vždy s maximálním nasazením, ale to určitě všichni.

Co bude v utkání s Norskem nejtěžší?
Bude to stejně těžké jako v Oslo, jestli ne víc. Norové budou opět velmi nebezpeční.

S čím na soupeře vyrazíte?
S maximální koncentrací, všichni musíme podat co nejlepší výkon. A také s velikou pokorou. Musíme být k sobě upřímní, jinak by to nemuselo dobře dopadnout.

Dá se v takovém utkání hrát na remízu, která českému týmu stačí k postupu?
Žádný zápas se nedá hrát na remízu. Každý začíná 0:0 a nikdo vám dopředu neřekne, jak skončí.

Má český tým větší šance na postup než soupeř?
Pořád jsou stejně vyrovnané. My vedeme po poločase 1:0, ale ještě zbývá hrozně moc času na to, aby všechno mohlo skončit jinak. Nic není rozhodnuto. Naše mužstvo to ví, a tak k tomu i přistoupí.

Jakou taktiku do utkání byste zvolil?
Nejsem tu na taktiku. Na to máme trenéra, který je mnohem zkušenější, než my a určitě opět stanoví dobrou. My jsme od toho, abychom ji splnili.

V Oslo jste říkal, že čtyři dny mezi zápasy jsou krátká doba na odpočinek. Jak na tom jste?
To kdybych věděl, byl bych klidnější. Takové zátěž je pro mne opravdu hodně těžká, ale dělal jsem maximum, abych si odpočinul a byl co nejlépe připraven na zápas.

Jste jedním z nejlepších současných hráčů, ale nikdy jste nestartoval na mistrovství světa. Je pro vás postup velkou motivací?
Motivace je obrovská, třikrát jsem hrál na mistrovství Evropy, ale na světovém šampionátu nikdy. Bylo by to pěkné vyvrcholení kariéry, to mám určitě v hlavě. Jen mám strach, aby to dobře dopadlo.

Znervózňují vás sebevědomé řeči Norů?
Soupeře moc nesleduji. Každý se připravuje, jak uzná za vhodné. Soustředím se na sebe a na náš tým.

Může být středeční zápas vaším posledním v národním dresu?
Tato možnost existuje, ale jsem naladěný pozitivně. Máme to dobře rozehrané.

Lze si vaše slova vykládat jako potvrzení, že obléknete dres českého národního mužstva i na mistrovství světa?
Potvrzuji, že nastoupím v odvetě baráže proti Norsku. Jestli budeme hrát na mistrovství světa, to se teprve uvidí.

Co vzkážete před utkáním fanouškům?
Aby nás přišli povzbudit, protože pro některé z nás to může být poslední zápas v reprezentaci. Budeme určitě hrát co nejlépe a pro ně.

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.