Jankulovski gólem zařídil výhru AC Milán nad Livornem

ŘÍM

Český fotbalový reprezentant Marek Jankulovski vstřelil vítěznou branku AC Milán v ligovém duelu s Livornem. Levý bek se prosadil z hranice vápna svojí obávanou levačkou v 68. minutě a osladil premiéru novému spoluhráči a brazilskému kanonýrovi Ronaldovi. Ten se na hřiště dostal pět minut před střelou českého fotbalisty a nastoupil poprvé v dresu Milána po přestupu z Realu Madrid.

AC je po výhře 2:1 na šestém místě a na čtvrté Empoli, které dnes zvítězilo na hřišti třetího Palerma 1:0, ztrácí již jen dva body.

Vedoucí celek italské ligy Inter Milán zvítězil ve Veroně nad Chievem 2:0. Zápas, který se hrál po brutálních výtržnostech fanoušků před prázdným hledištěm stejně jako na dalších třech stadionech, rozhodl již po 41 sekundách brazilský útočník Adriano. Ten se uvolnil na hranici pokutového území a střelou k vzdálenější tyči otevřel skóre. Druhou branku přidal na začátku druhé půle jeho kolega z útoku Crespo. Inter vede s jedenáctibodovým náskokem před AS Řím, které přehrálo 3:0 Parmu.

Výsledkem 2:0 zvítězila také Fiorentina, která přehrála Udine, přestože se musela obejít bez své obávané útočné dvojice Mutu - Toni. Jejich náhradníci Reginaldo a Pazzini je však dokázali nahradit a každý vstřelil po jedné brance. Český obránce Tomáš Ujfaluši odehrál za Fiorentinu celý zápas, jeho reprezentační kolega Tomáš Zápotočný již seděl na lavičce Udine.

Itálie - 23. kolo:
AC Milán - Livorno 2:1 (29. Gattuso, 68. Jankulovski - 31. Lucarelli), AS Řím - Parma 3:0 (50. Totti, 66. Perrotta, 90. Taddei), Bergamo - Lazio Řím 0:0, Cagliari - Siena 2:2 (38. Capone, 66. Suazo - 30. Corvia, 83. Codrea), Chievo - Inter Milán 0:2 (1. Adriano, 51. Crespo), FC Turín - Reggina 1:2 (50. Comotto - 48. a 58. Bianchi), Fiorentina - Udine 2:0 (16. Reginaldo, 44. Pazzini), Palermo - Empoli 0:1 (47. Almiron), Sampdoria Janov - Ascoli 2:0 (48. Maggio, 75. Francheschini), Messina - Catania 1:1 (35. Zanchi - 61. Mascara).