Frosinone - Neapol 0:2

Neapol vyhrála nad Frosinone a upevnila si druhé místo

28. dubna 2019 14:30 - Řím/Praha
(Aktualizováno: 28. dubna 2019 22:31)

Fotbalisté Neapole zvítězili v 34. kole italské ligy na hřišti předposledního Frosinone 2:0 a mají na druhém místě náskok osmi bodů před Interem Milán. Favorit šel do vedení v 19. minutě zásluhou Mertensovy výstavní trefy z přímého kopu. Belgický útočník dal 81. ligovou branku za Neapol, čímž vyrovnal na třetím místě klubové tabulky střelců slavného Argentince Diega Maradonu. Druhý gól přidal v 49. minutě Younes.

Luca Bruno, ČTK/AP

Český obránce Stefan Simič zůstal celé utkání na lavičce domácího celku. Frosinone ztrácí na udržení v soutěži deset bodů a po dalších zápasech kola může přijít i o teoretickou šanci na záchranu.

Sampdoria prohrála doma s Laziem Řím 1:2. Záložník janovského celku Jakub Jankto přišel na hřiště na začátku druhého poločasu za stavu 0:2, Sampdoria už navíc v tu dobu hrála v deseti po vyloučení Ramíreze.

Přesto dokázali domácí utkání zdramatizovat. V 57. minutě vstřelil 150. gól v Serii A a 23. v aktuální sezoně nejlepší kanonýr soutěže Fabio Quagliarella. Na body už to ale Sampdorii nestačilo a po čtvrté porážce z pěti zápasů se jí vzdalují pohárové příčky. Sedmé Lazio za nimi naopak zaostává o jediný bod.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:
Frosinone - Neapol 0:2 (19. Mertens, 49. Younes)
Chievo - Parma 1:1 (66. Meggiorini - 38. Kucka)
Spal Ferrara - FC Janov 1:1 (36. Felipe - 56. Lapadula),
Sampdoria Janov - Lazio Řím 1:2 (57. Quagliarella - 3. a 19. Caicedo)
FC Turín - AC Milán 2:0 (58. Belotti z pen., 69. Berenguer).

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.