Lazio porazilo Boloňu dvěma góly Zárateho

ŘÍM

Fotbalisté Lazia Řím zřejmě již zažehnali krizi minulých týdnů, když doma porazili Boloňu 2:0 a připsali si tak druhé ligové vítězství po sobě. Zasloužil se o to především argentinský útočník Mauro Zárate, který se postaral o oba góly. Římský celek se tak posunul na sedmou příčku.

Lazio za výhrou vykročilo v 36. minutě, kdy se k přímému kopu z 20 metrů postavil Zárate a střelou přes zeď otevřel skóre. Devět minut před koncem pak tříbodový zisk potvrdil.

Stoper David Rozehnal znovu seděl jen mezi náhradníky Lazia, nehrál ani záložník Juventusu Pavel Nedvěd, který dostal volno. Turínský klub však i bez české hvězdy vyhrál nad Neapolí 1:0 a na druhém místě ztrácí na vedoucí Inter Milán šest bodů; obhájce titulu má však o zápas méně. Obránce Zdeněk Grygera odehrál za Juventus celý zápas.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:
Lazio Řím - Boloňa 2:0 (36. a 81. Zárate), Juventus Turín - Neapol 1:0 (44. Marchisio).