Rubriky:

Itálie

Kandidát do čela italského fotbalu nazval Afričany pojídači banánů

26. července 2014 12:29 - Řím

Carlo Tavecchio, jenž kandiduje na prezidenta Italské fotbalové federace (FIGC), směl ve svém pátečním projevu ostrý výrok vůči fotbalistům z Afriky, které označil za „pojídače banánů“. Tavecchio se v proslovu na shromáždění Italské amatérské ligy, jejímž je šéfem, vyjádřil k přílivu zahraničních hráčů do Itálie. O tomto tématu se začalo znovu diskutovat po vyřazení národního týmu v základní skupině mistrovství světa v Brazílii.

 

Twitter

Jednasedmdesátiletý Tavecchio navrhnul, aby si Itálie vzala příklad z Anglie a jejich přísných norem pro fotbalisty ze zemí mimo Evropskou unii. „V Anglii identifikují přicházející hráče, a pokud to jsou profesionálové, mohou hrát. U nás je místo toho nějaký 'Opti Poba', který dosud jedl banány a najednou hraje v základní sestavě Lazia," rozohnil se Tavecchio.

Když se ho poté novináři na jeho výroky ptali, šéf amatérského fotbalu v Itálii tvrdil, že si na přesné znění svých slov nepamatuje. „Nevím, jestli jsem použil slovo 'banán', ale mluvil jsem o životopisu a profesionalismu vyžadovaném v Anglii od fotbalistů přicházejících z Afriky a jiných zemí," řekl Tavecchio. „Pokud někdo považuje můj proslov za urážlivý, tak se mu omlouvám," dodal.

Tavecchio je podle médií hlavním adeptem na uprázdněné místo šéfa národní federace. Předpokládá se, že při volbě 11. srpna porazí bývalého italského reprezentanta Demetria Albertiniho, jenž je stejně jako on viceprezidentem FIGC. Předchozí prezident svazu Giancarlo Abete odstoupil v červnu spolu s reprezentačním koučem Cesarem Prandellim.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..