Juventus - Lazio 2:1 PPFotbalisté Juventusu mají double, pohár získali v prodloužení

Řím

Fotbalisté Juventusu získali double, po lize vyhráli také Italský pohár. Ve finále na Olympijském stadiónu v Římě porazili "domácí" Lazio 2:1 po prodloužení, v nemž rozhodl gól náhradníka Alessandra Matriho v 97. minutě. Bianconeri získali trofej podesáté, od jejich posledního triumfu už ale uplynulo rovných 20 let.

Fotbalisté Juventusu oslavují vítězný gól Alessandra Matriho (pátý zprava, schovaný za Pereyrou) ve finále Italského poháru proti Laziu Řím.

V úvodní čtvrthodině padly dva rychlé a velmi podobné góly. Lazio poslal ve čtvrté minutě do vedení hlavou rumunský obránce Radu, na druhé straně ale záhy po dalším centru do vápna vyrovnal Chiellini.

Stav 1:1 vydržel až do konce druhé půle a v prodloužení ho nejprve mohl změnit římský náhradník Djordjevič, jenže míč po jeho střele zdálky narazil jen do obou tyčí. Krátce nato se na druhé straně prosadil Matri, který rovněž přišel do hry až v závěru normální hrací doby. Těsný náskok už finalisté Ligy mistrů udrželi.