Rubriky:

1. liga

Uličný věří, že přesvědčí pochybovače

19. června 2007 17:25 - BRNO

Návrat po dlouhých jedenácti letech si prý představoval jinak. Sedmapadesátiletý trenér Petr Uličný, který přebírá prvoligové fotbalisty 1. FC Brno, netají, že je trochu zaskočen nedůvěrou, která jeho příchod k mužstvu provází. „Když jsme v roce 1996 skončili v lize třetí a já jsem poté z Brna odešel, všichni mi tady klepali na rameno a říkali, jaká jsem superhvězda. Teď je to poněkud jiné," říká zkušený trenér.

"Zejména některá média a mnozí bývalí hráči někdejší Zbrojovky mi dávají najevo, že zde už nejsem vítán. Jsem však přesvědčen, že nedůvěru zlomím dobrými výsledky. Brno si zaslouží hrát evropské poháry a já do nich chci mužstvo přivést,“ naznačuje Uličný vysoké ambice.

Charismatický kouč narážel zejména na ostré výroky brněnské legendy Karla Kroupy, jenž podrobil zdrcující kritice vedení klubu za to, že neprodloužilo smlouvu s Josefem Mazurou, který vytáhl tým v minulé sezóně na páté místo hned za čtveřici elitních prvoligových mužstev.

Buď skončím s fanfárami, anebo to bude propadák 

„Pepa odvedl v Brně velký kus práce. Asi z toho byl dost zklamaný. Až ho potkám, rád si s ním popovídám. Smlouva mu ale vypršela a já věřím, že pozvednu mužstvo ještě výš. Je pravda, že se mi loni na podzim nedařilo ve Zlíně a na jaře jsem nenaplnil cíl klubového managementu v Ružomberku. Tamní celek ovšem na druhé místo ve slovenské lize neměl,“ říká zkušený trenér.

Navzdory uvedeným neúspěchům má pořád sílu a obrovskou chuť do práce. „Věk v tom nehraje absolutně žádnou roli. Dobře si pamatuju, v jaké divácké euforii jsem Brno přivedl před jedenácti lety do Poháru UEFA. To mě žene dopředu i nyní. Jsem si dobře vědom, že klub potřebuje výsledky hned. Buď skončím s fanfárami, anebo to bude propadák. Já ovšem věřím v to první,“ tvrdí odhodlaně Uličný.

 Bude se muset obejít už bez Zelenky

Staronový trenér Brna doufá v podporu brněnských fandů. „Ti mě před lety doslova milovali. Návštěvy na stadiónu za Lužánkami byly na dnešní dobu skoro neuvěřitelné. Snad si teď najdou cestu i do Králova Pole. Chci lidi přitáhnout do hlediště aktivním a útočným fotbalem,“ odkrývá své předsevzetí.

Na Uličného popud začali brněnští funkcionáři jednat o prodloužení smlouvy se střelcem Zelenkou, který se ale nakonec rozhodl pro Jablonec. „Přestože je v Brně kvalitní mužstvo, budu požadovat s výjimkou brankáře posily do každé řady. Poohlédneme se po nich i na Slovensku, kde jsem si hráče během jarního působení v Ružomberku docela dobře zmapoval,“ prozrazuje.

Brněnským fotbalistům bude Uličný oficiálně představen ve čtvrtek, kdy tým zahájí letní přípravu. „Ze svého prvního angažmá si pamatuju Wagnera a Siegla,“ vzpomíná.
Jeho prvním asistentem bude Miroslav Soukup, jenž už v Brně působil i za trenéra Mazury. S sebou si navíc přivedl Karla Trnečku. „Míra Soukup je nesmírně kvalitní trenér, což dokazuje u reprezentační dvacítky. S Trnečkou jsem v minulosti spolupracoval v Olomouci, dobře se známe a dokážeme se vhodně doplňovat,“ odůvodňuje Uličný výběr.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..