Rubriky:

1. liga

Jiránek: Překvapilo mě, jak brzy se vztah s Dianou provalil

21. července 2003 11:16 - PRAHA

Dovolená mu utekla jako voda a fotbalový obránce Martin Jiránek už opět naskočil do přípravy v italské Reggině. O situaci v klubu, české reprezentaci, ale i o svém vztahu s modelkou Dianou Kobzanovou vypráví v exkluzivním rozhovoru pro Právo. ROZHOVOR

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Jak jste prožil dovolenou?

Strašně rychle utekla. Původně jsem chtěl do Španělska, ale nakonec jsem zůstal v Praze.

Trénoval jste hodně?

Pravidelně nám posílají tréninkový plán, ale letos se někde zatoulal. Byl jsem si párkrát zaběhat, zašel jsem do posilovny, ale jinak nic. Úplně jsem vypnul.

Máte problémy s nadváhou?

Dlouho jsem si myslel, že nemám, ale letos jsem přibral. Hodně jsme se stravovali v restauracích. Dopřával jsem si klasická jídla, guláše, svíčkovou. Jen jednou byly těstoviny.

Proč jste se do přípravy Regginy připojil až ve středu?

Před časem mi ukradli pas, rychle jsem si vyřídil nový s platností na rok. Abych neměl problémy, tak jsem si zažádal o ten na deset let. Trošku se to zdrželo. Teď už nás čeká soustředění v italských Alpách, taky poletíme do Japonska. Tam se těším, rád poznávám nová a zajímavá místa.

Hodně se mluvilo o vašem přestupu, nakonec se znovu vracíte do Regginy. Počítal jste s tím, že už budete hrát jinde?

Parma, Boloňa, Chievo i Verona projevily zájem, ale Reggina nechtěla o uvolnění ani slyšet. Vyšroubovali cenu vysoko a trenér řekl, že mě chce. Měl jsem velkou chuť odejít, ale tohle potěší každého.

V Reggině nuda

S nabídkou přišla i Sparta. Proč přestup nevyšel?

Moc jsem do Prahy chtěl v zimě na hostování, když jsem nehrál pravidelně. Ale teď během léta to nebylo tak horké a jsem rád, že mohu dál hrát Sérii A. Začínám v Reggině čtvrtou sezónu. Tak dlouho jsem ještě nikde nevydržel. Smlouvu mám na další dva roky, ale vedení by mi po sezóně snad nedělalo problémy, když bych chtěl odejít.

Je tak propastný rozdíl mezi bojem o záchranu v Itálii a českou ligou?

Výkonnostně patří Itálie mezi nejlepší soutěže a je dobře mít při vyjednávání v zádech argument v podobě působení v tamní lize, kde jsou nejkvalitnější hráči světa.

Jak jste v Reggině spokojený mimo fotbalové dění?

Zábava je nulová, je tam nuda. Mám sice moře kousek od baráku, ale je mi to k ničemu. Těžko se mohu na pláži válet, když trénujeme.

Ale fotbalově to není ideální. Pořád přece hrajete o záchranu?

To je pravda. Od té doby, co jsem přišel, to nebylo jinak. Ještě jsem tam nezažil klidnou sezónu. Ale máme skvělé fanoušky. Ty nejlepší.

Nedeptá vás neustálý boj o udržení?

V Itálii se mi splnil sen, hraju skvělou soutěž. Ale je pravda, že ten tlak je veliký. Zejména v závěru soutěže. Tam je to na krev.

Velmi dobrými výkony jste si získal místo v reprezentaci, ale rozhodně nejste stálým členem. Mrzí to hodně?

Nároďák je nejlepší za poslední dobu. Kvalifikace je skvěle rozjetá. Chtěl bych se tam udržet, záleží jen na mě.

V závěru jara se vám v klubu celkem dařilo, nominace jste se však nedočkal. Mluvil s vámi trenér Brückner?

Ne. Ale volal mi vedoucí týmu pan Dudl. Závěr sezóny byl hodně specifický. Někteří kluci už měli dovolenou. Říkal mi, abych byl připravený jako náhradník. Navíc jsme měli po baráži o udržení. Normálně bych nechyběl. Alespoň doufám.

Novináři se už tolik nestarají

Podepsal se pod to i fakt rozchodu s manželkou, po němž jste začal chodit s Dianou Kobzanovou, vítězkou soutěže Miss 2001, která však po snímcích v erotickém časopise přišla o korunku?

Určitě. Všechno se to provalilo během úvodu kvalifikace. Psalo se o rozvodu, udělala se z toho aféra. Nebylo to příjemné. Zápasy s Běloruskem a Moldavskem se mi příliš nepovedly, na mojí hře to všechno bylo znát.

Skutečně vás to tak zaskočilo?

Bylo jasné, že dříve či později to někdo zjistí. Překvapilo mě, jak brzy se náš vztah s Dianou provalil. Nečekali jsme, že to bude tak brzy. Nikde jsme se neukazovali, drželi jsme se v ústraní. Nebyli jsme na to připraveni.

Změnil vás vztah s Dianou?

Ne. Rozdíl je v tom, že se účastním různých společenských akcí. To mi nedělá problém, je to pro mě příjemné zpestření. Pohybuji se mezi lidmi, které jsem dosud neznal. Ale staré kamarády jsem neodstrčil.

Vztahem s bývalou Miss jste se stal velmi sledovaným. Jste v popředí zájmu, často je vaše soukromí propíráno v tisku a médiích. Nevadí vám to?

Jsme v pohodě. Já jsem flegmatik a moc si to neberu, ale člověk si teď musí dávat více pozor na jazyk. Bylo to hodně nepříjemné zpočátku. Zejména vůči manželce, protože jsem s ní nemohl moc komunikovat.

V tisku se navíc objevovala spousta nepravdivých informací nebo polopravd. Ale to jsme byli s Dianou v Itálii a vlastně jsme komunikovali jen s lidmi, s nimiž jsme hovořit chtěli. Teď už se to uklidnilo a novináři tolik nerejpou.

Nikdo vám nepředhodil, že vaše nevyrovnané výkony v průběhu podzimní části sezóny mohou být spjaty se soukromím?

Samozřejmě se to na mě podepsalo. Nešlo to celému mužstvu. Bylo to špatné. Až v lednu se vše zlomilo, navíc jsme posílili. Pak šlapal celý tým.

K žárlivosti nemá důvod

Jak velkou oporou vám v těchto chvílích byla Diana?

Starala se maximálně. Třeba i vařila. Pustila se i do českých jídel. Byla skvělá. Doufám, že to teď bez ní zvládnu.

Znamená to, že vám nebude v Regginu dělat společnost?

Prozatím ne. Momentálně by to nemělo smysl, protože budeme prakticky dva měsíce trávit mimo. Jen na soustředěních. Dorazí až v září, pak má nějakou práci v Miláně. Zkusí tam prorazit jako modelka.

Jak to vyřešíte s bydlením?

Když to vyjde, tak budu častěji jezdit na sever země a ona zase dolů na jih. V Regginu byla často sama.

Zahrnoval jste ji problémy z klubu?

Tyhle věci nenosím domů, navíc Diana fotbalu tolik nerozumí. I přesto se mě snažila utěšit.

Chodila Diana na vaše zápasy?

Někdy ano, někdy ne. Snažili jsme se to vymyslet třeba i podle toho, jestli jsme vyhráli či prohráli, když byla v hledišti. Ale stejně to nefungovalo.

Ptal se někdo, kdo je vaše nová přítelkyně? Věděli, že je Miss?

Nikdo to neřešil. Navíc jeden ze spoluhráčů má za manželku Miss Itálie, tak možná proto.

Žárlíte na ni hodně?

Většina holek dole na jihu Itálie je malých, černovlasých. Diana je vysoká a blond, takže jsou z ní úplně hotoví. Ale pro ni jsou Italové slizouni, takže nemám důvod. Jsem v klidu.

Focení ne, raději fotbal

Jak reagují lidé, když vás tady v Čechách společně potkají?

Ohlídnou se, koukají po nás, ale slovní výpady si nikdo nedovolí.

Vadí vám taková pozornost?

Jak už jsem říkal, jsme v pohodě.

Vyhýbáte se kvůli tomu nákupům?

Naopak, nakupujeme pořád, a pokud možno společně.

Radí vám Diana, jak se máte strojit?

Ne. Líbí se jí, jak chodím oblékaný. To já jsem ten, kdo jí radí, co na sebe. Pořád do toho kecám. Nemluvím jí až tak do vlastního oblékání, spíše se snažím poradit s barevností. Třeba když pořád touží za každou cenu vše sladit do jedné barvy.

Zkusil byste někdy její profesi?

Před nedávnem jsem dělal rozhovor pro motoristický časopis. Pak došlo na focení. Asi čtyřicet minut, bylo hrozné vedro, měl jsem toho plné zuby. Raději zůstanu u fotbalu.

Měl jste během prázdnin čas na syna Patrika, který se narodil vaší bývalé manželce?

Jasně. Navštěvoval jsem ho maximálně. Byl jsem už v lednu v porodnici, i když jsem si přečetl opak.

Už jste s Dianou probírali možnost pokračovatele rodu?

Rozhodně se do ničeho nehrnu. Ani opakování svatby jen tak nebude.

Radek Malina

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..