Žižkov vyhrál v generálce na ligu nad Hradcem Králové

Fotbalisté Viktorie Žižkov zvítězili v generálce na jarní start nejvyšší soutěže nad druholigovým Hradcem Králové 1:0. Jediný gól sobotního zápasu na stadiónu Přátelství na Strahově dal pět minut před koncem Kropík.

V prvním poločase byl souboj zcela vyrovnaný a bez větších příležitostí na obou stranách. Krátce po přestávce ve 48. minutě podržel Pražany brankář Bartalský, který zlikvidoval Bouškovi penaltu. Po hodině vystřídal žižkovský kouč Griga pět hráčů a hře jeho týmu to výrazně prospělo.

Viktoria si vytvořila tlak a dostávala se i do šancí. V 74. minutě Kušnír poslal přesný míč na nabíhajícího Moughfira, ale ten tísněn obráncem vypálil těsně vedle. Pět minut před koncem odcentroval Koukal do vápna a Kropík hlavičkoval přesně.

Viktoria Žižkov - Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 85. Kropík. Rozhodčí: Paták. Diváci: 50.
Sestava Žižkova: Bartalský - Kučera (60. Šťastný), Labant (60. Besta), Kropík, Zengue (70. Moughfire) - Kušnír, T. Procházka, Tinga (60. Novotný), Koukal - Kalod (60. Bukač), Švancara (60. Demjan).