Rubriky:

1. liga

Komisař obvinil sparťanského chuligána, který zapálil sedačky

19. května 2008 11:01 - LIBEREC

Až dva roky vězení hrozí fanouškovi fotbalistů Sparty Praha, kvůli kterému ohořelo na stadiónu Slovanu Liberec deset plastových sedaček. Čtyřiadvacetiletý chuligán napáchal při sobotním utkání mezi Slovanem a Spartou škodu 10 000 korun a komisař ho obvinil z výtržnictví a poškozování cizí věci.

"Fanoušek hodil ve sparťanském sektoru zapálenou světlici do odpadkového koše. Koš se rozhořel a oheň se přenesl na sedačky," řekla v pondělí mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Další sparťanský chuligán vytrhl z kolejniček vstupní bránu na stadión. Policisté čekají na vyčíslení škody a pokud překročí 5000 korun, obviní fanouška z poškozování cizí věci.

Sparťanští rowdies poničili v sobotu na stadiónu zařízení celkem za 25 000 korun. Pět z nich se dopustilo přestupku. Kromě jiného lomcovali vstupní branou.

"Škody nebyly větší pouze díky rychlém zásahu policie. Nejagresivnější fanoušky Sparty ze stadiónu vyvedla, zabavila také spoustu pyrotechniky a dalších nebezpečných věcí," uvedl mluvčí Slovanu Lukáš Váňa. Na stadiónu a ve městě se v sobotu staraly o bezpečnost i desítky speciálně vybavených příslušníků pořádkových jednotek - takzvaných těžkooděnců.

Slovan má s řáděním fanoušků špatné zkušenosti, nejhůře dopadl před dvěma lety po finále Poháru ČMFS mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha. Ostravští chuligáni napáchali na stadionu škodu za 1,2 miliónu korun.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..