Rubriky:

1. liga

Krotit se měl trenér, trvá na svém vyhozený brněnský rebel Besta

30. září 2008 06:00

Nabídli mu, že se může do kádru áčka okamžitě vrátit. Tedy, pokud se za incident se spoluhráčem Střeštíkem a koučem Petrem Uličným veřejně omluví trenérovi a celé hráčské kabině. „Děkuji, nemám důvod,“ rezolutně odmítl brněnský fotbalový bouřlivák Aleš Besta při schůzce s generalitou klubu.

Dost frajerské gesto. Čtyřiadvacet hodin před koncem přestupního termínu se sbalit, vyklidit kabinu áčka a jít trénovat s rezervou. To jste opravdu musel hnát spor na ostří nože?

A to jsem se měl omlouvat za disciplinární provinění, které na mě chtěli hodit, když jsem žádný prohřešek nespáchal? Ničeho si vědom nejsem a proto se omlouvat nebudu.

Takže si stojíte za svou pravdou, i když si za áčko už nekopnete a ani do jeho kabiny už nesmíte?

Není to jen moje pravda. Všichni věděli, co se na tréninku událo a jak to doopravdy  mezi mnou a Střeštíkem a následně trenérem Uličným bylo. Předpokládal bych, že se tak zkušený a respektovaný trenér dokáže krotit a po souboji dvou spoluhráčů - byť třeba hodně ostrém - nebude přilévat benzin do ohně.

Trenér a krotit se? Neměl jste se ovládnout spíše vy?

Já se mu jen vytrhl po té, co mě chytil za ruku a začal se mně sápat po krku. A když nás z tréninku vyhodil, prostě jsem šel. Od něho bych ale čekal, že bude celou situaci řešit s nadhledem a noblesou.

To očekáváte od každého trenéra, pod nímž hrajete nebo jste v minulosti hrál?

To jsem očekávat nemusel, protože jsem se nikdy s žádným trenérem do podobného konfliktu nedostal. A že jsem jich během kariéry zažil - Vrbu v Púchově, Lešického a Šimurku v Žilině, Komňackého v Baníku...

Jenže s trenérem Uličným jste neměl první konflikt. Alespoň on tvrdí, že jste narušoval klima v mužstvu, nechoval se korektně ke spoluhráčům a tudíž vám musel dát už v týdnu před incidinetem pokutu.

Ale za co? Slušně jsem se ho zeptal, proč bude proti Olomouci chytat Martin Lejsal a nikoli Tomáš Bureš, jenž podával výborné výkony a vlastně nám vychytal deset bodů. A za to jsem dostal finanční flastr.

Po pátečním incidentu jste omluvu odmítl, v brněnském áčku skončil, což by mohlo signalizovat, že pro vás má manažer okamžitě nachystané nové angažmá, když přestupní termín končí v úterý o půlnoci...

Já žádného manažera nemám, starám se sám o sebe.

Takže jste okamžitě žhavil telefony a jednal o přestupu sám?

Telefonátů jsem měl po vyhazovu z áčka spoustu, ale angažmá mně nenabízel nikdo.

Ani Sparta, která o vás má údajně eminentní zájem?

Tak to slyším poprvé, protože s žádným tuzemským klubem jsem skutečně nejednal.

Jenže na jednání už moc času nezbývá, když přestupní termín vyprší v úterý o půlnoci...

Jsem smířen s tím, že se budu podle individuálního tréninkového plánu připravovat s béčkem a do nového přestupního termínu si najdu angažmá. Nejraději bych do kvalitního klubu v zahraničí, ale uvidí se. Teď mám dva měsíce čas, abych překousl lítost z předčasného brněnského konce, protože z klubu se mně nebude odcházet lehce. Hlavně kvůli fanouškům, kteří byli skvělí.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..