Rubriky:

1. liga

Sparta získala dalšího cizince, chorvatského obránce Pamiče

9. ledna 2009 16:30 - PRAHA

Fotbalová Sparta získala potenciálního nástupce reprezentanta Michala Kadlece. Ze Salcburku získala levonohého obránce Manuela Pamiče. Člen chorvatské jedenadvacítky přichází na Letnou na roční hostování s opcí.

Letenští získali v lednovém přestupním termínu již druhého cizince. Zatímco Němec Sergio Peter přišel z Blackburnu na přestup, Chorvat Manuel Pamič bude ve Spartě rok hostovat s následnou opcí.

Jednání s rakouským klubem Red Bull Salcburk dotáhli Paražné v pátek po poledni. „Pamič je mladý hráč s velkou perspektivou,“ říká personální ředitel Sparty Jakub Otava na adresu levonohého obránce. „Věříme, že se rychle zapracuje do týmu a už na jaře bude stabilním hráčem základní sestavy.“ levonohý obránce přichází na roční hostování s následnou opcí.

Pamič zahájil kariéru v týmu z jeho rodného města, NK Žminj. V osmnácti letech si jeho talentu všimli zástupci NK Istra 1961. Tam se však zdržel jedinou sezónu a v roce 2006 přestoupil do NK Rijeka.

Vytáhlý mladík začal dostávat pravidelné pozvánky na srazy národního týmu do 21 let, dařilo se mu i v klubovém dresu. Z postu obránce dokonce vstřelil důležitý gól, jímž zařídil ligové vítězství nad Dinamem Záhřeb. Přesně před rokem upozornil na talent svého krajana v Salcburku tamní kapitán Niko Kovač a bohatý rakouský tým vyplatil Rijece za Pamičův přestup v přepočtu okolo 25 miliónů korun. Trenér Co Adriaanse však dal Manuelovi šanci jen v šesti ligových utkáních.

Pamič se k mužstvu připojí v sobotu, ale na halovém turnaji Fortuna Víkend šampionů ještě hrát nebude.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..