Brno prohrálo v přípravě na Kypru s Vladikavkazem 0:2

LARNAKA

V prvním přípravném utkání na herním soustředění na Kypru prohráli fotbalisté Brna s druholigovým ruským týmem Alania Vladikavkaz 0:2. Trenér Brňanů Miroslav Beránek postavil do každého poločasu jinou sestavu.

Zápas se hrál za vytrvalého deště na menším hřišti. "Soupeř byl rychlý a agresivní v osobních soubojích. Málo jsme se pokoušeli o zakončení," poznamenal po utkání Beránek. Obě branky inkasovali Brňané v závěrech poločasů.

Po změně stran se objevil v brněnské sestavě také Róbert Szegedi, který přišel na zkoušku z Interu Bratislava. Na posledních deset minut nastoupil po přestávce zaviněné operací slepého střeva i útočník Michael Rabušic.

V úterý od 15:00 se Brňané v druhém utkání střetnou s Radem Bělehrad.

Baník ani ve druhém utkání v Turecku neskóroval

Fotbalisté baníku Ostrava se v druhém utkání na herním soustředění v Antalyi rozešli s Vojvodinou Novi Sad bezbrankovou remízou a na svém tureckém kempu ještě neskórovali. Proti druhému týmu srbské ligy měl Baník i v kombinované sestavě tři velké šance, které neproměnil.

Ačkoliv tým trenéra Karla Večeři nenastoupil zdaleka v nejsilnějším složení, výkonem nezklamal. Agresivní a bojovný soupeř se sice nenechal zatlačit, ale Ostrava do jeho defenzívy několikrát vpadla po rychlých kombinacích. Branka Srbů však pro Slezany byla znovu zakletá: po brejku ji křížnou střelou minul Zeher, akci Lukeše a Markoviče zakončil nepřesnou hlavičkou Rajtoral a ve druhé půli po rohu těsně hlavou netrefil ani Pavlík.

Novi Sad se v ofenzívě vůbec neprosadil a gólman Buček nemusel řešit žádnou spletitou situaci před vlastní brankou. "Na to, že obranná čtveřice spolu dneska hrála poprvé, bylo v obranné fázi vidět zlepšení. Vypracovali jsme si také dvě šance v prvním a jednu ve druhém poločase, bohužel řešení stále není takové, jaké bych si představoval. Ale co se týče nasazení, byl zápas z naší strany v naprostém pořádku," uvedl trenér Karel Večeřa.

První utkání si v zimě za Baník zahrál i záložník Martin Lukeš, jehož odchod do Levski Sofia uvízl na mrtvém bodě. Kvůli drobnému zranění naopak nemohl nastoupit Lička.

Přípravné fotbalové zápasy prvoligových klubů:
CSKA Sofia - Viktoria Plzeň 2:3 (2:1)
Branky: 18. Kabir, 44. Čipev - 37. Rezek z pen., 79. Mlika, 83. Tatanašvili.
Sestava Plzně: Ticháček - Limberský, Rada, Navrátil (46. Hájovský), Jiráček - Rezek (65. Dvořák), Trapp (65. Tatanašvili), Horváth, Kolář - Petržela (65. Lecjaks), Varadi (46. Mlika).
FC Brno - Alania Vladikavkaz 0:2 (0:1)
Sestava Brna - 1. poločas: Lejsal - Kuncl, Jílek, Dvorník, Čoupek - Smutný, Mareček, Lira, Hanák - Došek, Heinz.
2. poločas: Hladký - Švejnoha, Trousil, Živný, Okleštěk - Szegedi, Schneider, Kalivoda, Borák - Pospěch, Šural (80. Rabušic).
Baník Ostrava - Vojvodina Novi Sad 0:0
Sestava Ostravy: Buček - Vácha, Neuwirth (46. Pavlík), Ricka, Tchuř (46. Križan) - Rajtoral, Hrtánek, Lukeš (46. Otepka), Wojnar (46. Kosňovský) - Zeher (46. Střihavka), Markovič.
SK Kladno - Zenit Čáslav 1:0 (0:0)
Branka: 63. Šilhan. Rozhodčí: Ochotnický. Diváci: 120.
Sestava Kladna: Kostolanský - Podskuba (65. Jaráb), Samek (46. Drsek), Gross, Hajník (36. Zoubele) - Bartek, Chalupa (65. Samek), Holub, Hlava, Jaráb (46. Bartoš) - Zachariáš (46. Šilhan).
FK Baumit Jablonec - Hradec Králové 3:0 (1:0)
Branky: 3. Mešanovič, 56. Valenta, 68. Vukovič. Rozhodčí: Bílek.
Sestava Jablonce - 1. poločas: Špit - Farkaš, Homola, Krejčí, Hamouz - Vošahlík, Klapka, Eliáš, Hloušek - Mešanovič, Černý.
2. poločas: Zich - Michálek, Huber, Krejčí, Hamouz - Farkaš (55. Vošahlík), Klapka (64. Loučka), Valenta - Haurdič - Vukovič, Kocourek.
Dynamo České Budějovice - Baník Most 4:1 (2:1)
Branky: 4. Sedláček, 35. Táborský, 65. Šíma, 79. Svátek - 16. Onyango. Rozhodčí: Makovička. Diváci: 300.
Sestava Č. Budějovic: Kučera (46. Křížek) - Riegel (57. Laurinc), Hunal (46. Žižka), Horejš (46. Homoláč), Leština (69. Mrva) - Benát (69. Klavík), Hílek (69. Bakala), Mezlík (57. Hudson), Šíma (66. Jasanský) - Táborský (46. Stráský), Sedláček (66. Svátek).
Bohemians Praha - Slavia Praha B 0:1 (0:1)
Branka: 40. Hošek. Rozhodčí: Moudrý.
Sestava Bohemians: Šimon (46. Belaň) - Faitl (46. Macháček), Obermajer (46. Horáček), Turtenwald, Grznár - Demeter, Dobeš - Fenyk, Zoubek, Jandzik - Kincl (46. Ibe).
FK Teplice - FK Baník Sokolov 0:1 (0:1)
Branka: 23. Pilař. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 200.
Sestava Teplic: Slavík - Merzič, Klein, Matula, Rosa - Verbíř (46. Stožický), Doležal (75. Vondrášek), Ljevakovič (46. Bartoš), Gašparík (46. Pietruszka, 86. Hašek) - Vachoušek (65. Smejkal), Mahmutovič (46. Elsamni).