Rubriky:

1. liga

Kladno je pro bezúplatný převod fotbalového stadiónu na město

24. března 2009 14:43 - KLADNO

Kladenští zastupitelé v úterý schválili záměr bezúplatného převodu fotbalového stadiónu Františka Kloze z prvoligového klubu SK Kladno na město. Klub má problémy s provozováním stadiónu, který potřebuje značné investice. Město ho původně zamýšlelo za 45 miliónů korun odkoupit, a tím klubu pomoci, ukázalo se ale, že majetkový přesun nelze uskutečnit bez souhlasu ministerstva financí.

"Ministerstvo financí je ochotno ten souhlas dát jen za podmínky, že to bude na město převedeno bezúplatně, tudíž jsme museli revokovat minulé usnesení," řekl novinářům hejtmanův náměstek Miroslav Bernášek (ODS).

Město by se podle něj mohlo při bezúplatném převodu zavázat, že bude klubu v příštích letech finančně pomáhat. "Aby mohl dál pokračovat ve své činnosti jak prvoligové, tak především s mládeží a dorostem," dodal náměstek.

Již nyní město klub podporuje, letos mu dalo zhruba 12 miliónů korun. Další prostředky, určené na opravy a provoz stadionu, získává SK Kladno ze státního rozpočtu. Pokud by mu město zaplatilo 45 miliónů, přispělo by tak zřejmě jen do státní pokladny, protože ministerstvo financí by tyto prostředky mohlo požadovat za vyplacené dotace.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..