Příbram porazila gólem v závěru Olomouc, Liberec Žižkov

Po 27. kole české nejvyšší soutěže už začíná být pomalu jasno o sestupujících týmech. V sobotu totiž Příbram porazila doma Olomouc 2:1 a když Žižkov v Liberci neudržel vedení a prohrál 1:2, mají Středočeši nad sestupovým pásmem náskok šesti bodů. V posledním sobotním duelu zažili diváci v Plzni gólové hody, neboť domácí hráči tam porazili Brno 3:2.

Tým aspirující na evropské poháry šel v Příbrami do vedení ve 24. minutě. Olomoucký Janotka zprava nacentroval a nejlepší střelec týmu Ordoš se parádně položil ve vápně do střely a vsítil tak již svůj osmý gól v sezóně. Na konci první půle napřáhl na hranici vápna pravačkou Nechvátal, jeho pokus letěl ale jen těsně vedle pravé tyče gólmana Lovásika. Ten v bráně Hanáků nahradil stabilní jedničku Drobisze, jehož v pondělí čeká operace kolene.

Středočeši, vědomi si vážnosti situace v sestupových vodách, se radovali z vyrovnávacího gólu v 51. minutě. Pleško zahrál centr ze standardní situace přímo na hlavu Borka, jenž míč poslal k zadní tyči olomoucké brány. Po vyrovnání se tempo hry u Litavky zvedlo a šance byly k vidění na obou stranách. Pět minut před koncem byl za dvě žluté vyloučen Nepožitek, čehož domácí využili vítěznou brankou v 90. minutě po gólu hlavou Fantiše.

Liberec proti Žižkovu otočil

Liberec, jenž se chtěl na třetím místě od svých pronásledovatelů odpoutat, přivítal U Nisy předposlední Žižkov, který svého hostitele dokonale zaskočil. V 50. minutě totiž hosté využili ojedinělou akci před brankou Severočechů, když brankář Zlámal střelu Straky neudržel a Naumov pohodlně poslal Viktorku do vedení. Z toho se Žižkov ale dlouho neradoval. Osm minut nato vyrovnal Blažek. Ten samý hráč se ještě v nastaveném čase zasloužil o tři body pro Liberec, když stanovil skóre na 2:1. Žižkovu se tak vidina udržení v lize vzdaluje.

V Plzni pět gólů

Gólové hody byly k vidění na západě Čech. Plzeň tam nad Brnem zásluhou Petrželi, Hájovského a Horvátha 3:0. V 66. minutě ovšem parádní střelou k teči vyrovnal Rabušic a o devět minut později se trefil i bývalý reprezentant Heinz, když si naběhl do vápna a v zakončení nedal domácímu brankáři Ticháčkovi šanci. Víc už toho diváci ve Štruncových sadech neviděli.

Program 27. kola fotbalové ligy
Sobota
Příbram - Olomouc 2:1 (0:1)on-line
Branka: 51. Borek, 90. Fantiš - 24. Ordoš.
Plzeň - Brno 3:2 (2:0)on-line
Branky: 32. Petržela, 36. Hájovský, 53. Horváth z pen. - 66. Rabušic, 75. Heinz.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.