Střihavka nastřílel hattrick a potopil v přípravě Duklu

Fotbalista David Střihavka se všemožně snaží, aby byl po příchodu hlavní posilou Viktorie Plzeň. Dnes mu stačil poločas, aby v přípravném utkání proti druholigové Dukle Praha zaznamenal hattrick. Západočeši vyhráli 5:0. Před pauzou vstřelili dva góly díky Ševinskému a Limberskému, ale definitivní podobu dal výsledku ve vytrvalém dešti až Střihavkův tříbrankový zápis.

David Střihavka

Trenér Pavel Vrba byl spokojen. "Měli jsme sice znovu několik neproměněných šancí, ale útočná fáze byla povedená. Jsem rád, že se střelecky prosadil David Střihavka, každá branka mu před ligou může zvednout sebevědomí. Chybičky se vždycky najdou, ale máme na čem stavět," uvedl plzeňský kouč.

Střihavka nedělal ze svého premiérového plzeňského hattricku vědu. "Jsem samozřejmě rád, že jsem se plzeňským fanouškům mohl představit v tomto světle, ale důležitá budou až soutěžní utkání. Každopádně musím pochválit celý tým, dvě branky mi kluci připravili před prázdnou branku," uvedl fotbalista, o jehož odchodu do zahraničí se možná i kvůli střelecké formě už přestalo spekulovat.

Další zápas čeká Plzeň v sobotu 4. července znovu ve Zruči, kde od 17:00 přivítají Sokolov. V pondělí pak celý tým odjede na soustředění do rakouského Kaprunu.

Fotbalisté Slovácka porazili v přípravě Zlín

Fotbalisté Slovácka porazili v rámci kondičního soustředění druholigový Zlín 2:1. O vítězství ligového nováčka rozhodl první poločas, ve kterém už v 1. minutě skóroval Chmelíček a ve 36. minutě přidal druhý gól Racko. Za Zlín se trefil po standardní situaci obránce Zbožínek.

Slovácko diktovalo v prvním poločase tempo a vypracovalo si i další slibné příležitosti. Chmelíček trefil tyčku, Cleber neproměnil sólový útok, který vystihl brankář Kořínek. Po změně stran propásl možnost zvýšit náskok Kerbr. Zlín ve druhém poločase srovnal krok, kromě branky Zbožínka ještě trefil Žůrek tyčku a několik šancí zlikvidoval brankář Heča.

"V prvním poločase jsem byl s naším herním projevem spokojen. Po změně stran se projevilo, že jsme měli na hřišti méně zkušených fotbalistů a hra se srovnala," uvedl trenér Slovácka Josef Mazura.

Na závěr soustředění ve Velkých Losinách sehrají fotbalisté Slovácka na zpáteční cestě v sobotu od 16:00 v Kunovicích utkání s Dubnicí.

Přípravná fotbalová utkání:
Dynamo České Budějovice - 1. FC Brno 2:1 (1:0)
Branky: 35. Sedláček, 75. Dolejš - 70. Došek. Rozhodčí: Urban. Diváci: 250.
Č. Budějovice:
I. poločas: Kučera - Riegel, Homoláč, Žižka, Dujakovič - Dolejš, Kovacevic, Mezlík, Jasanský - Sedláček, Timm.
II. poločas: Křížek - Nitrianský, Riegel, Žižka (75. Dujakovič), Leština - Dolejš (81. Bakala), Kovacevic, Schut, Šíma - Klavík, Ondrášek.
Brno:
I. poločas: Lejsal - Vrána, Červinek, Jílek, Čoupek - Szegedi, Farmačka, Kalivoda, Lira - Rabušic, Borák.
II. poločas: Bureš - Dřížďal, Dvorník, Pernica, Pejič - Michna, Mareček, Polách, Léo - Došek, Dalmo.
Viktoria Plzeň - Dukla Praha 5:0 (2:0)
Branky: 52., 78. a 81. Střihavka, 26. Ševinský, 29. Limberský. Diváci: 500.
Sestava Plzně:
I. poločas: Daněk - Ševinský, Halama, Navrátil, Lecjaks - Petržela, Kolář, Horváth, Limberský - Mlika, Krbeček.
II. poločas: Ticháček - Limberský (65. Lecjaks), Bauer, Hájovský, Kazizič - Rajtoral, Rada, Kolář (65. Krbeček), Jiráček - Brožík, Střihavka.
Ústí nad Labem - SK Kladno 0:2 (0:1)
Branky: 35. Chalupa, 65. Bartoš. Rozhodčí: Blažej. Diváci: 50.
Sestava Kladna: Pavlík - Bartoš, Samek, Dubský, Chalupa - Holub, Zeze, Hlava, Kabele - Dvořák (30. Klinka), Šilhan (60. Dvořák).
FK Teplice - Viktoria Žižkov 1:3 (1:2)
Branka Teplic: 44. Mahmutovič.
Sestava Teplic: Grigar - Jablonský (65. Rosa), Pimpara, Smejkal, Fryšták (45. Hašek) - Ljevakovič, Breite, Jindráček, Verbíř - Mahmutovič, Thiam (55. Schulmeister).
1. FC Slovácko - Zlín 2:1 (2:0)
Branky: 1. Chmelíček, 36. Racko - 78. Zbožínek.
Sestava Slovácka: Heča - Urbánek (46. Randa), Šimáček, Kordula (46. Perůtka), Kubáň - Cleber (46. Ondřejka), Valenta (70. Grim), Abrahám, Racko - Chmelíček (65. Sládek), Švancara (72. Kerbr).
Bohemians 1905 - Slovan Liberec 1:2 (0:0)
Branky: 77. Jungr - 59. Diviš, 75. Čorič. Rozhodčí: Ochotnický. Diváci: 100.
Bohemians: Marek (46. Havránek) - Jindřišek (68. Janek), Nikl, Lukáš, Rychlík - Bartek (68. Kotyza), Adam, Dian, Jungr - Slezák, Hartig (46. Nešpor).
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie (70. Paldan), Holeňák (46. R. Dejmek), Kelič, Janů (46. Dostálek) - Vácha, Purič (46. Čorič), Bosančič (46. Liška), Baláž - Diviš (72. Budimir), Blažek (46. Martan).
FK Baník Most - 1. FK Příbram 1:3 (1:1)
Branky 26. Knakal - 11. Pleško, 52. Cafú, 61. Kalabiška.
Sestava Příbrami:
I. poločas: Šimon - Mapanya, Suchý, J. Štochl, Pleško - Klesa, Borek, Roland, Rodrigues - Fantiš, Wágner.
II. poločas: Šimon - Mojdl, Suchý, Nohýnek, Šmejkal - Pilík, Tarczal, Nechvátal, Kalabiška - Cafú, M. Štochl.