Rubriky:

1. liga

Z trojice brazilských fotbalistů zůstal v Brně pouze Lira

16. února 2010 14:52 - BRNO

Z trojice brazilských fotbalistů zůstal v Brně po uzávěrce přestupů pouze třiadvacetiletý Elton Lira, který se vrátil ze zkoušky v druholigové Vysočině Jihlava. Útočník Dalmo odešel na hostování do bulharského Černomorce Burgas a jeho krajan Léo bude hostovat v nižší brazilské soutěži. V zimní přestávce zatím brněnský kádr opustilo šest fotbalistů a přišlo pět nových hráčů.

Posilami Brna jsou Andrej Hodek (Petržalka), Martin Husár (Lilleström), Filip Chlup (Roosendaal), Jan Kalabiška (Příbram) a Lukáš Křeček (Vlašim). "S novými hráči jsem velmi spokojen. Do týmu rychle zapadli a myslím, že tři až čtyři by se mohli objevit v základní sestavě," poznamenal trenér Miroslav Beránek.

Levonohý Brazilec Lira, který v brněnském dresu odehrál 30 prvoligových zápasů, se sice dobře uvedl na zkoušce v Jihlavě, kluby se ale nedomluvily na výši přestupové sumy. "Jednali jsme do poslední chvíle s vedením Brna. O Lirovo hostování jsme však neměli zájem. K celé záležitosti se můžeme vrátit v letním přestupovém termínu," uvedl na klubových stránkách jihlavský sportovní manažer Josef Jinoch.

Vedle Brazilců a Lukáše Marečka, který zamířil do belgického Anderlechtu, odešli na hostování František Schneider (Žižkov) a Roman Smutný (Kroměříž). Na odchodu z Brna jsou ještě další hráči. "O Szegediho má zájem Lučenec. Na Slovensko i do některých dalších zemí se může přestupovat do konce února," řekl sportovní ředitel brněnského klubu Karel Večeřa.

Svolení k přestupu má také obránce Petr Čoupek a hostování hledá brněnský klub pro Matijase Pejiče, Martina Suse a Jakuba Červinka. Zatím všichni trénují s juniorkou, v níž se do přípravy zapojil i Zbyněk Pospěch. Ten má zastavenou činnost, neboť nezaplatil svému bývalému agentovi Ondřeji Chovancovi vysokou smluvní pokutu, kterou mu uložila arbitrážní komise.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..