Rubriky:

1. liga

Bohemians 1905 mají uhradit 17 miliónů za Morávka a spol.

30. května 2010 20:00 - PRAHA

Fotbalový klub Bohemians 1905 má zaplatit zhruba 17 miliónů korun správci konkurzní podstaty FC Bohemians Praha. Rozhodl o tom v pátek Městský soud v Praze. Jde o peníze, které prvoligový celek utržil za přestupy a hostování hráčů. Ti byli v minulosti zahrnuti do konkurzu, kam se dostal původní klub FC Bohemians Praha.

ČTK informoval o rozhodnutí soudu bývalý majitel ligového celku a současný vlastník FC Bohemians Praha Michal Vejsada. Vršovický celek podle svého právního zástupce Jiřího Dienstbiera zatím nebyl o platebním rozkazu vyrozuměn, "klokani" však plánují odvolání. "Rozhodnutí nám ještě nebylo doručeno a pokud bude, podáme proti němu odpor. Tím bude zrušeno, takže teď nic rozhodně platit nebudeme. Až podáme odpor, mělo by nastat běžné soudní řízení," řekl ČTK Dienstbier.

Soud nařídil klubu zaplatit do deseti dnů 300 000 eur (asi 7,7 miliónu korun), což je první splátka za loňský přestup Jana Morávka do Schalke 04. Talentovaný záložník loni odešel z Ďolíčku do německého týmu za 1,9 miliónu eur (tehdy zhruba 50 miliónů korun).

Konkurzní správce má od klubu obdržet rovněž 9 524 620 korun z přestupů a hostování dalších hráčů. Největší část této sumy tvoří osm miliónů korun za dva roky starý přestup nadějného útočníka Václava Kadlece do Sparty.

Bohemians mají uhradit také náklady na řízení ve výši 298 260 korun a soudní poplatek 683 999 korun. Celková suma, kterou by měl klub zaplatit, se tak blíží 18 miliónům.

Na FC Bohemians Praha byl v roce 2005 uvalen konkurz kvůli dluhům, které donutily klub odstoupit z rozehrané sezóny ve druhé lize. Díky mohutné podpoře fanoušků vznikl nový klub, který odkoupil od správce konkurzní podstaty právo k soutěži. Vejsada vede s Bohemians 1905 celou dobu spory, kvůli nimž loni v dubnu soud zakázal prvoligovému celku prodávat hráče bez souhlasu konkurzního správce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..