Rubriky:

1. liga

Chovanec volá po pokoře, která se loni Spartě vyplatila

16. července 2010 14:29 - PRAHA

Vykročení do sezóny se fotbalové Spartě povedlo. Tuzemský Superpohár vyhrála,první duel kvalifikace o Ligu mistrů v lotyšské Liepaje také zvládla, přesto letenský generální sportovní manažer a trenér v jedné osobě Jozef Chovanec před startem ligové soutěže tvrdí: „V top formě ještě nejsme. Proto musíme jít do každého zápasu se stejnou pokorou jako loni, neboť jedině tak ho zvládneme.“

 

Jan Handrejch, Právo

Šňůra úspěšných ligových zápasů mistrovské Sparty je už pomalu neskutečná. Ve třiatřiceti po sobě jdoucích zápasech na ni nikdo neměl. A otázkou je, zda v novém ligovém ročníku mít bude, neboť do sezóny vstupuje silnější  a sebevědomější než před rokem.

Bookmakeři mají jasnou, kouč se zdráhá

Alespoň bookmakeři to tvrdí a argumentují příchodem reprezentanta Matějovského z anglického Readingu, zkušeného gólmana Zítky z bruselského Anderlechtu,. ale třeba i dvěma kamerunskými akvizicemi, z nichž především Kweuke by mohl být posilou útočné formace.

A hlavně - z mistrovského týmu nikdo neodešel, dokonce ani žádný vážný zájemce o některého ze sparťanských fotbalistů se neobjevil, na což trenér přísahá. Tudíž i kursy sázkových kanceláří obhájce titulu favorizují.

Chovanec však není z těch, kdo by vykřikoval, že jeho tým je silnější než před rokem. „A podle čeho bych měl usuzovat? Rok co rok se podobné debaty opakují, ale já zas a znovu opakuji, že liga bude vyrovnaná a rozhodně nebude jen o dvou mužstvech bojujících o titul. I soupeři se posílili. My se proto musíme zaměřit jen sami na sebe, což jsme udělali už v loňské sezóně a vyplatilo se nám to. Proč tedy na této filosofii něco měnit?!“

Chovancovo krédo platí pro všechny

Volá proto po pokoře, usilovné práci a plnění stanovených úkolů a pokynů, což je krédo, které platí pro mladíka Kadlece, stejně jako pro kapitána Řepku.

„A bude platit zrovna tak pro Matějovského, o kterého jsem dva roky usiloval a teď ho v mužstvu mám. Je to komplexní, technicky vybavený a kondičně dobře připravený fotbalista, ale i on je ve Spartě od toho, aby plnil, co se mu řekne a co plní všichni ostatní. Už proto, že naše výkony nejsou postaveny na jednotlivcích, ale kolektivu,“ naznačil Chovanec, že ani nové letenské akvizici žádné pardony udělovat nemíní.

A to přesto, že kolem Matějovského se bude ve dnech a týdnech všechno točit, neboť on by měl být novým sparťanským špílmachrem a dirigentem letenské ofenzívy. „To ano, obrannou činnost jsme zkonsolidovali, ve hře dopředu jsme měli jako většina mužstev nedostatky. Na nich pracujeme, aby nás projev byl lepší,“ souhlasí generální manažer a trenér Jozef Chovanec.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..