LIGA: Sparta dala Jablonci tři minuty před koncem přece jen gól, Slovácko porazilo Jihočechy

Po pátečním televizním prologu pod Ještědem, v němž Liberec rozstřílel Ostravu, pokračovala fotbalová liga dalšími dvěma duely osmého kola. Mistrovská Sparta porazila vicemistra z Jablonce gólem Kucky z 87. min. nakonec těsně 1:0. Ve druhém zápase pvyhrálo Slovácko nad Českými Budějovicemi 2:0.

Sparťan Vacek v jabloneckém obležení.

Sparta se na výhru pořádně nadřela. Celý zápas sice měla herně navrch, převahu si vynutila i několik šancí připravila, ale střelecky se nedokázala proti defenzívě Severočechů prosadit. Až tři minuty před koncem ji spasil slovenský reprezentant Kucka.

Kuckova hlavička rozhodla

Po dvanáctém rohovém kopu se prosadil v jablonecké šestnáctce, gólman Špit si sice na míč z jeho hlavy sáhl, ale v jeho cestě do brány nezabránil. Severočeši tak museli moc a moc litovat šancí, které měli, ale nevyužili. Hlavně Vošahlík postupující sám na Blažka nebo Jarolím střílející z trestného kopu měli příležitosti převeliké.

Slovácko vyhrálo zaslouženě

Slovácko připravilo Českým Budějovicím druhou podzimní prohru. Od začátku bylo lepším mužstvem, připravilo si několik slibnmých šanci, ale dlouho je proměňovat nedokázalo. Jihočeši na tom byli podobně, protože zejména Otepka se ocitl hned dvakrát v příležitostech víc než nadějných.

Až před přestávkopu se trefil domácí Nestorovski, který mohl přidat zanedlouho další branku. Nepochodil, což se nepovedlo ovšem ani Volešákovi, ani Švancarovi. Až v nastaveném čase se přece jen prosadil Volešák, domácí výhru jistil a celé Slovácko si oddechlo.

Osmé kolo fotbalové Gambrinus ligy
Pátek
Liberec - Ostrava 4:1
Branky: 18. Kerič, 40. Nezmar, 47. Fleišman, 90.+2 Papoušek - 4. Šmejkal.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.