Vítězný obrat Liberce řídili náhradníci

LIBEREC

Vydařené střídání ve druhém poločase a zlepšený výkon po přestávce, vyjádřený třemi góly, přinesl Liberci zcela zaslouženě tři body. Opava prohrála i sedmý podzimní zápas na hřišti soupeře.

Na mokrém trávníku začali podle očekávání opticky lépe domácí, kteří dvěma střelami z dálky vyzkoušeli bdělost brankáře Vaška. Ve 13. min. ale naprosto překvapivě udeřilo na opačné straně. Po obrovské chybě libereckých stoperů se k míči snadno dostal nikým nekrytý hostující Dort a umístěnou střelou překonal gólmana Kinského - 0:1.

Inkasovaná branka vyburcovala severočeský tým k větší ofenzivní aktivitě, jenže jeho hráčům scházela finální přihrávka nebo i kousek štěstí v koncovce. Nejblíž ke smazání manka měl dvakrát Hološko, ale jeho hlavičkový pokus Vašek odvrátil na roh a o chvíli později slovenský útočník v libereckých službách vypálil jen těsně vedle tyče.

Po obrátce tlak domácích ještě vzrostl a pasivní hra Opavy byla jen čekáním na vyrovnávací gól. Toho se Liberečtí dočkali v 59. min. Janů našel krásným centrem střídajícího Papouška, který se přesně trefil k tyči.

Hosté vzápětí zahrozili Metelkou a Černínem, avšak další minuty se už odehrávaly zcela v režii favorita. Po dvou jasných šancích promarnili Slepička s Polákem, ale liberecký nápor byl přece jen korunován dalšími dvěma brankami. Vedení zařídil krásnou ranou z voleje Pospíšil a posléze přidal pojistku na vítězství Slepička, když obešel i gólmana a chladnokrevně zakončil.

"Zpočátku jsme rozchytali brankáře Vaška a Opava hlavně díky němu mohla dlouho pomýšlet na solidní výsledek. O obratu skóre rozhodla vůle našich hráčů, kteří se dokázali s nepříznivým vývojem na hřišti vypořádat," konstatoval liberecký trenér Ladislav Škorpil.

"Až do stavu 1:1 jsem věřil, že neodjedeme s prázdnou, ale hrubými chybami v poslední čtvrthodině jsme dostali Liberec na koně. Na rozdíl od domácích nám nevyšlo střídání, ale Dort si o něj řekl sám, protože se mi špatně dýchalo," uvedl kouč Opavy Svatopluk Schäfer.

Liberec- Opava 3:1 (0:1)
Branky: 59. Papoušek, 74. M. Pospíšil, 78. Slepička - 13. Dort, rozhodčí Královec, žluté karty: Holeňák, 4880 diváků, poločas: 0:1.
Liberec: Kinský - Pilný, Valachovič, Holeňák, T. Janů - Kisel, Langer (28. Polák), Koloušek, Ančic (52. Papoušek) - Hološko (46. Slepička), M. Pospíšil
Opava: Vašek - Loučka, Jašek, Tichota, Kulig - Metelka, Dort (58. Černín), Sviták, J. Baránek, Pšeničnych (78. Rilke) - Faldyna (67. Zb. Pospěch)