Rubriky:

1. liga

Omlazená Slavia se dostala z komatu a začíná rok nula, zatím bez posil

21. června 2011 11:36 - PRAHA

Věří, že to nejhorší už mají za sebou. Výkony nad poměry přispěli na jaře fotbalisté Slavie k záchraně svého klubu a po jeho stabilizaci zahájili v úterý ráno letní přípravu s čistou hlavou. „Dostali jsme se z komatu a teď pro nás začíná rok nula,“ trefně vystihl situaci zkušený útočník Stanislav Vlček, který v Edenu prodloužil smlouvu o další rok. Pryč jsou naopak opory Vaniak s Kiselem.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Červenobílí zase omládli. Matador Vaniak ukončil kariéru a kapitán Kisel se vrátil do Austrálie. A tak vzhledem k tomu, že reprezentanti Janda a Trubila nastoupí později a Hanuš, Čelůstka a Černý jsou v Dánsku na ME do 21 let, museli trenéři povolat další mladé tváře, aby měli s kým přípravu pořádně začít. Na prvním tréninku se tak proháněli i dorostenci Tusjak, Šimeček a Prošek nebo Vondráček, osmnáctiletý útočník Náchoda, jehož bude Slavia testovat.

„Tolik mladíků jsem ještě v áčku nezažil. Už na jaře jsme ovšem byli hodně mladí a kluci si s tím poradili,“ poukázal pětatřicetiletý útočník Stanislav Vlček. Prodloužil v Edenu smlouvu, na tom samém se dohodli i další mazáci Jarolím a Hubáček. „Budu ve Slavii pokračovat, i když s penězi jsme museli při prodlužování smluv o hodně dolů,“ potvrdil Lukáš Jarolím, že v klubu začala éra racionálního hospodaření.

Slavista Lukáš Jarolím se raduje ze své druhé branky do sítě Teplic.Také Lukáš Jarolím (vlevo) v Edenu pokračuje. Ale co juniorský reprezentant Čelůstka (vpravo)...?foto: Právo/Milan Malíček

Mazáci pokračují, o lvíčata je zájem

Klíčové pro sešívané je, že uplatnili opci na střelce sedmi jarních gólů Pospěcha. Kisel s Vaniakem však budou chybět, Plzeň má zálusk na útočníka Horu a zahraniční lasa sviští nad Čelůstkou s Černým...

„Zásadní pro mě je, že Pospěch, Vlček, Jarolím a Hubáček u nás pokračují. O Horu bych nerad přišel, stejně jako o Černého s Čelůstkou. V jejich případě bychom však lukrativní nabídce asi těžko odolávali. Rádi bychom získali dva tři hráče ve věku 25-30 let. Máme mladíky a zkušené po třicítce, střední generace nám ovšem chybí,“ sumíruje situaci v kádru trenér Michal Petrouš.

Brankář Jan Hanuš předvádí efektní let vzduchem.Brankář Jan Hanuš předvádí efektní let vzduchem. Právě na něm bude, aby po návratu z Dánska nahradil zkušeného Vaniaka...foto: Právo/Jan Handrejch

Vaniak už v brance nepomůže

Zajímavá bude brankářská dvojice. Tvoří ji mladíci Hanuš a Berkovec, na začátku přípravy vypomůže dorostenec Měsíček. Věčný spasitel Vaniak začal působit jako trenér mládežnických gólmanů. „Martin bohužel definitivně skončil. Říkal jsem mu, že může klidně chytat dál, ale bolesti v kyčlích už měl moc velké. V přípravě prověříme Hanuše s Berkovcem, věřím, že to zvládnou. Už je na čase, aby za Slavii konečně chytal nějaký odchovanec. V případě potřeby bychom se museli poohlédnout po někom zkušenějším,“ naznačuje kouč, že až tak jistý si nezkušenými gólmany logicky není.

Na jaře se červenobílí zachraňovali, teď se od nich po ekonomickém ozdravění klubu bude na hřišti čekat víc. „Konkrétní cíl jsme zatím od vedení nedostali. Chceme se posunout výš, být tedy lepší než devátí,“ usměje se Petrouš. „Ba ne, Slavia se Spartou jsou přece naše top kluby, takže postupnými kroky bychom se stoprocentně měli vrátit na pohárové příčky,“ má Petrouš jasno.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..