Rubriky:

1. liga

Výmysl z Prahy, žádná korupce, bránili fanoušci v Olomouci obviněnou Sigmu

15. července 2011 19:04 - OLOMOUC

Zhruba stovka fanoušků Sigmy Olomouc podpořila v pátek v Olomouci pochodem svůj klub, který čelí obvinění z korupce. Z olomouckého Horního nádraží došli k Androvu stadionu, kde debatovali se zástupci klubu a vyfotili se s hráči. Akci ocenili fotbalisté i trenér Zdeněk Psotka.

 

Vladislav Galonek, ČTK

"Svolal jsem pochod proto, abychom vyjádřili podporu Sigmě v probíhající korupční aféře. Přišli jsme ukázat, že za Sigmou budeme stát za každé situace. Osobně je mi úplně jedno, jestli Sigma uplácela, nebo ne. Nejvíc nám vadí to, že lidi, kteří několik desítek let prohlašovali, že jsou Sigma, po ní najednou šlapou," řekl organizátor akce David Tyl.

Akci ocenil trenér Psotka. "Jsem rád, že fanoušci ukázali svoji sounáležitost s klubem, hráči to určitě ocení," uvedl. S tím souhlasil i kapitán mužstva Radim Kučera. "Všichni teď vzhlížíme k 21. červenci, kdy bude soud. Doufáme v to, že to dobře dopadne, a podporu jenom vítáme," uvedl fotbalista.

Vedení slíbilo změny

Ne všichni přítomní fanoušci byli ale o nevině Sigmy přesvědčeni. "Sigmě fandím, chodím na všechny zápasy. Bohužel si ale myslím, že korupce tam byla. Mrzí mě to, ale patrně to tak bylo," řekl fanoušek, který se představil jako Pepa. "Je to jen výmysl z Prahy," opáčil mu jiný příznivec, který se ale nepředstavil.

Fanoušci Olomouce se účastnili oficiálního fotografování Sigmy.Fanoušci Olomouce se účastnili oficiálního fotografování Sigmy.foto: ČTK/Vladislav Galonek


Při následné besedě s fanoušky například trenér slíbil, že nehodlá výrazněji měnit styl hry. Vedení klubu přislíbilo i změny, které by přivedly na tribuny více diváků, včetně online prodeje.

Olomoucký klub je obviněn z toho, že v květnu 2009 uplatil hráče Bohemians Praha částkou 300.000 korun. Případ řeší disciplinární komise a olomoucký soud. Ten má k dispozici audionahrávku bývalého sportovního ředitele Sigmy Jiřího Kubíčka, která podle funkcionáře poukazuje na machinaci s penězi klubu. Soud bude případ znovu projednávat 21. července.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..