Rubriky:

1. liga

V Hradci budou kvůli fotbalu v pohotovosti desítky policistů

22. února 2012 12:24 - HRADEC KRÁLOVÉ

V Hradci Králové se obávají možných výtržností fanoušků při pátečním utkání 18. kola první fotbalové ligy mezi domácím týmem a Spartou Praha. Zápas byl označen jako rizikový. Policie bude mít v pohotovosti desítky mužů. ČTK o tom dnes informovala mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

 

Petr Horník, Právo

"Nasazení policistů připravujeme v takovém rozsahu, abychom byli připraveni včas a adekvátně reagovat na hrozící eskalaci násilí. V případě potřeby budeme mít připraveny posily," uvedla Ježková. Kromě pořádkových jednotek a městské policie budou nasazeni lidé z antikonfliktního týmu, policisté dopravní a cizinecké policie, psovodi a kriminalisté v civilu. Připraveni zasáhnout budou i takzvaní těžkooděnci.

Na utkání se připravuje i hradecká radnice. "Pracovníci správního odboru magistrátu budou přímo na místě řešit v případě potřeby přestupky ve správním řízení," řekla vedoucí správního odboru Ľudmila Ducháčová.

Vstupenky si budou moci fanoušci koupit pouze po předložení občanského průkazu nebo cestovního pasu. Vzhledem ke zvýšeným bezpečnostním prohlídkám doporučil klub divákům včasný příchod. Brány Malšovického stadionu se otevřou dvě hodiny před utkáním, tedy v 18:15.

Naposledy se výtržnosti fanoušků na prvoligovém fotbale odehrály v neděli při utkání 17. kola mezi Mladou Boleslaví a Ostravou. Fanoušci Baníku v úvodu druhého poločasu surově napadli pořadatele a tři z nich zranili. Na stadionu zasahovala policie, která několik příznivců zadržela.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..