Debakl Brna režíroval kanonýr Dort

OPAVA

Opavští fotbalisté znovu potvrdili, že na svém stadionu jsou pevní v kramflecích. Pět dní po debaklu 0:4 v Ostravě se vzchopili a v utkání 16. kola první ligy smetli stejným výsledkem Brno. To pod novým trenérem Stanislavem Schwarzem utrpělo nejtěžší porážku podzimu. Režíroval ji výborný útočník Dort, který měl prsty ve všech čtyřech gólech.

Předehrávku jarního kola začala Opava stejně jako všechny předešlé zápasy na domácím trávníku znovu skvěle. Neuběhla ještě ani minuta, Dort zachytil chybnou rozehrávku brněnských zadáků, přesně přihrál rozběhnutému Pospěchovi, který přízemní střelou otevřel skóre. Z branky se Brňané vzpamatovali až po pěti minutách. S Abrahámovou střelou ale opavský brankář problémy neměl.

Šanci vyrovnat mělo Brno v prvním poločase ještě ve 12. minutě, Musilova dělovka po Pacandově přihrávce ale skončila těsně vedle levé tyče opavské branky. O šest minut později se do šance dostali domácí, Dortovu střelu brněnská obrana odvrátila jen k Baránkovi, který podruhé rozvlnil síť za zády brněnského gólmana. Nepřesně a staticky hrající Brno mohl potrestat ještě ve 28. minutě Pospěch, ale z pěti metrů zbrkle branku přestřelil.

Obraz hry, kdy herní převahu měli opět kombinačně velmi dobře hrající fotbalisté Opavy, se nezměnil ani ve druhých pětačtyřiceti minutách. Brno se totiž nezlepšilo ani po trojím střídání, byli to naopak Opavští, kteří v 62. minutě nepozornou brněnskou obranu trestali potřetí. Dort po Pšeničného přihrávce zvýšil na 3:0. V 73. minutě mohl na 4:0 zvýšit Pšeničnyj, míč z jeho kopačky ovšem orazítkoval levou tyč brněnské branky.

Jasný výsledek korunoval v závěrečné minutě svým druhým gólem Dort. Opavští naznačili, že body doma rozdávat nebudou. Z osmi zápasů ani jednou neprohráli a dvakrát remizovali.

Chmel Blšany vs. Slovan Liberec 0:2
Branky: 12. Slepička, 68. Kisel. Rozhodčí: Dvořáček - Goňa, Hábl. ŽK: Sýkora, Vorel, Polodna (všichni Blšany). Diváci: 204, poločas 0:1
SESTAVY
Blšany: Chvalovský - Lukáč (75. Hašek), Šourek, Horáček, Pleško (87. Sourada) - Kožíšek, Sýkora, Vorel, Devátý - Polodna, Pešír. Trenér: Bílek.
Liberec: Kinský - Pilný, Holeňák, Valachovič, Janů - Kisel, Koloušek, Langer, Ančic - Slepička, Pospíšil. Trenéři: Csaplár a Škorpil.