Gólový půst fotbalistů Brna ukončil po 444 minutách Švancara

BRNO

Dvěma brankami útočníka Švancary porazili brněnští fotbalisté Liberec 2:0. ukončili po 444 minutách nelichotivou sérii, v níž nevstřelili branku. Z vítězství se Brňané radovali po osmi kolech, naposledy porazili v 11. kole na domácím stadionu Teplice 2:1.

I když Liberec spoléhal na ofenzivní fotbal, už po šesti minutách z ojedinělého protiútoku inkasoval. Po Šustrově přihrávce se dostal do šance Švancara a přízemní střelou překonal brankáře Hauzra. Po obdrženém gólu tlak Liberce zesílil, zejména středová řada přehrávala záložní formaci domácích a většina útočných akcí hostů končila až na pozorně hrajících obráncích Brna.

Po deseti minutách zahrozil Ančic, jehož střela z levé strany podél branky minula obě tyče. Z defenzívy se Brňané dostávali pouze díky brejkům. Po čtvrthodině hry po Belejově centru mířil Abrahám hlavou vedle liberecké branky.

Další nápor Liberce odstartoval v 19. minutě Baffour první střelou mezi brněnské tyče, která ale mířila přímo do Belicovy náruče. O dvě minuty později se ghanský útočník po Abrahámově nepřesné zpětné přihrávce dostal do rychlého protiútoku, ale na přesnější zakončení mu nezbyl čas. Stejně dopadla i Kiselova šance, při níž záložník trefil pouze dobře postaveného brankáře Belice.

Liberec sice krátkými přihrávkami získával ve středu pole převahu, domácí zadáci ale stačili dokonale pokrýt svého bývalého spoluhráče Libora Doška, jenž se k zakončení téměř vůbec nedostal. Z dalších brněnských příležitostí stojí za zmínku Kroupova střela do libereckého brankáře. Vyrovnáním zaváněla pět minut před poločasem akce Kisela, jehož nebezpečnou přihrávku před branku stačil v poslední chvíli přizvednout Křivánek a dobíhající Baffour s Ančicem už míč netrefili.

Po změně stran sice Liberec pokračoval v náporu, jenže v přemíře snahy o vyrovnání nebránil tak pozorně. Jedno ze zaváhání zadáků Slovanu potrestal Švanacara. Po Abrahámově chytré přihrávce se dostal do sólového úniku, přehodil vybíhajícího brankáře Hauzra a vstřelil druhou branku. Trenér Liberce Griga se snažil střídáním oživit stereotypní a střelecky neškodnou hru svého týmu. V obraně takticky dobře hrající Brňané udrželi čisté konto, i když dvě minuty před koncem měl brankář Belic s Doškovou střelou velké problémy.

1. FC Brno - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 6. a 57. Švancara. Rozhodčí: Matějek - Hruška, Chytil. ŽK: Kroupa - Baffour, Langer. Diváci: 2816.
Brno: Belic - Máša, Křivánek, Kotůlek, Šustr - Abrahám, Zúbek, Svoboda (87. Nečas), Belej (90. Křap) - Švancara (80. Živný), Kroupa. Trenéři: Jarůšek a Schwarz.
Liberec: Hauzr - Holeňák, Lukáš, Zápotočný, Janů - Kisel, Hodúr (81. Slepička), Langer, Ančic (61. Papoušek) - Došek, Baffour (71. Pospíšil). Trenér: Griga a Lavička.