Olomouc porazila Plzeň a slavila bronz

OLOMOUC

Na stadiónu Sigmy Olomouc měli fanoušci i hráči hned několik důvodů k radosti. V posledním utkání letošního ročníku Gambrinus ligy totiž Olomouc porazila Plzeň 1:0, čímž si zajistila třetí místo v lize. Navíc gólman domácích Vaniak udržel již 100. čisté konto v kariéře.

Hra na olomouckém trávníku byla od počátku v režii domácích fotbalistů. Boj se setupující Plzní byl kvůli zranění Randy v 19. minutě i premiérovým startem v olomouckém dresu pro Tomáše Bouška. Jedinou gólem zakončenou akci utkání rozjel Glos z přímého volného kopu. Míč si našel Hudec a přesnou hlavičkou překonal gólmana hostí a rozhodl tak utkání. A právě obdržená branka byla motivací pro Plzeň, jejíž hráči si ve druhém dějství první půle nacházeli cestu k domácí brance stále častěji. Vaniak byl však vždy na svém místě.

Po změně stran se Plzeň aktivní hrou nehodlala smířit s porážkou. V jejich snaze jim pomáhala mátožná hra domácích, kterým nevycházely kombinace a scházela souhra. Naštěstí pro Olomouc však branku střežil Vaniak, který si nechtěl 100. čisté konto vzít. Jeho výkon také po zásluze ocenil kouč Olomouce Petr Uličný. "Na hře se projevila absence pěti hráčů základní sestavy," řekl trenér pro internetové stránky klubu. "Za výhru vděčíme především brankáři Martinu Vaniakovi," dodal.

Plzeň se tak s nejvyšší fotbalovou soutěží rozloučila prohrou.

Olomouc vs. Plzeň 1:0
Poločas: 1:0, Branka: 16. Hudec. Rozhodčí: Řehoř - Filgas, Kordula. ŽK: Knakal, Kukol, Vaněček (všichni Plzeň). Diváci: 4428
SESTAVY
Olomouc: Vaniak - Randa (19. Bouška), Krajčovič, Kučera, Caha - Vyskočil, Ševela (60. Kobylík), Hudec, Glos - M. Hubník (80. Prekop), Schulmeister. Trenér: Uličný
Plzeň: Colceag - Kukol, Zakopal, Knakal (46. Gross), Petrouš - Jež, Barteska, Švejnoha, Vaněček (46. Fillo) - Siegl, Knapp (79. Blaha). Trenér: Cipro