Rubriky:

1. liga

Potvrzeno: Straka povede Spartu i v příští sezóně

20. května 2004 15:44 - PRAHA

František Straka bude trénovat fotbalisty Sparty i v nadcházejícím ligovém ročníku. Bývalý stoper letenského klubu, který za osm dnů oslaví šestačtyřicáté narozeniny, se ve středu s vedením klubu domluvil na roční smlouvě s opcí a prodlouží si tak své původně dočasné působení.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Bývalý kouč Teplic vystřídal na lavičce Sparty 29. března Jiřího Kotrbu. Tým pod jeho vedením neprohrál deset utkání, skončil na vytyčeném druhém místě první ligy a v úterý vyhrál Pohár ČMFS. Definitivní dohodu s koučem oznámila ve čtvrtek mluvčí klubu Lenka Raková.

"Ve středu byly dořešeny i finanční podmínky, v tuto chvíli už se vyřizují jen formality," sdělila Raková. Současně upozornila, že ani jedna ze stran nehodlá zveřejnit finanční náležitosti kontraktu.

Splnil uložené cíle

Šéf klubu Vlastimil Košťál se s trenérem domluvil na pokračování jeho působení už v průběhu minulého týdne, ale až ve středu byly podle Rakové dořešeny finanční podmínky smlouvy. Od první chvíle však bylo zřejmé, že se oba muži shodnou: Straka totiž splnil všechny cíle, které mu funkcionáři po jeho příchodu uložili.

Straka vstoupil do trenérského světa sice už v Německu po skončení své bohaté hráčské kariéry, ale nejvyšší soutěž začal trénovat až v Teplicích, které vedl v roli hlavního kouče od září 2002. Až do dnešního dne vedl prvoligová mužstva v 55 zápasech, z nichž 24 skončilo výhrou jeho barev a sedmnáct nerozhodným výsledkem.

V loňském i v letošním roce byl Straka trenérem mužstva, která vyhrálo domácí pohárovou soutěž. Loni se mu to podařilo s Teplicemi a letos se Spartou.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..