Pospíšil vytáhl Liberec na třetí místo

LIBEREC

Pátá branka v sezóně útočníka Michala Pospíšila vynesla libereckým fotbalistům výhru nad Brnem 1:0 a postup na třetí místo ligové tabulky. Hosté vděčí jen výbornému brankáři Václavíkovi za to, že neodjelo zpod Ještědu s debaklem. O průběhu zápasu svědčí statistika v poměru střel na branku - 16:0. Třikrát domácí nastřelili tyč.

První šanci měl Liberec v 7. minutě, kdy Schuster ukopl míč Pospíšilovi v poslední chvíli. Poté se domácí několik minut nemohli prosadit, neboť Brněnským se dařilo vystihnout jejich přihrávky. Velkou šanci si však Liberec vypracoval ve 27. minutě, kdy po vynikající Hodúrově přihrávce Kisel z malého vápna sám vystřelil přímo do náruče brankáře Václavíka.

O dvě minuty později předvedl Václavík další skvostný moment, když nejprve vyrazil Hodúrovu dělovku z dvaceti metrů i následnou Pospíšilovu dorážku. Pak po Kiselově přihrávce pálil Papoušek z dvanácti metrů - Václavík vyrazil. Další skvělou akci předvedl Slepička po levé straně, přihrál Pospíšilovi, ten tečoval míč k vzdálenější tyči a Liberec poprvé slavil. To ještě jeho hráči netušili, že dnes naposledy.

Šancí bylo ještě minimálně na pět gólů. Hodúr zakončil svůj slalom střelou do spojnice břevna a tyče. Brněnští za celý první poločas zaznamenali jediný střelecký pokus, při němž Kroupa netrefil míč ani mezi rohové praporky.

Ve 48. minutě brněnský Baláž zezadu fauloval Slepičku, viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Od té doby se zápas stal smutným představením domácích útočníků a show brankáře Václavíka a jeho tyčí.

Poprvé za ním zazvonily v 61. minutě, kdy Kisel pěkně přihrál Pospíšilovi a jeho bomba otřásla s konstrukcí. Za dalších deset minut Kisel hlavičkou přihrál Slepičkovi a ten mířil do břevna. Čtvrt hodiny před koncem se dostali k náznaku šance i hosté, ale Musilův střílený centr z trestného kopu minul branku.

S tvrdou střelou po zemi neuspěl Papoušek, Václavík opět předvedl své umění. Na střeleckou nemohoucnost Liberec málem doplatil, protože v 88. minutě střídající Kowalík z voleje těsně minul branku domácího gólmana Hauzra.

Liberec - Brno 1:0 (1:0)
Branka: 41. Pospíšil. Rozhodčí: Čuřín - Petřík, Novák. ŽK: Lukáš - Baláž, Křivánek. ČK: 48. Baláž (Brno). Diváci: 4580.
Liberec: Hauzr - Šinglár, Valachovič, Lukáš, Hamouz - Kisel, Polák, Hodúr, Papoušek (90. Pudil) - Pospíšil (72. Němec), Slepička (84. Zápotočný). Trenéři: Griga a Lavička.
Brno: Václavík - Trousil, Schuster, Křivánek, Šustr - Musil, Svoboda (84. Kowalík), Baláž, Mezlík (70. Sedlák), Hlavatý (77. Černý) - Kroupa. Trenéři: Jarůšek a Schwarz.