Teplice - Liberec 1:0Mahmutovič lahůdkovou trefou utnul neporazitelnost Liberce

53. Mahmutovič 1 : 0

TEPLICE

Lahůdková trefa Aidina Mahmutoviče narušila libereckou ofenzivu na čelo tabulky fotbalové ligy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého včera v Teplicích přišli o sérii neporazitelnosti. Po devíti zápasech, z nichž osm vyhráli a jednou remizovali, včera nenašli odpověď na takticky skvěle hrající tým Petra Rady.

První půle byla hodně opatrná. Necelých osmačtyřicet hodin nastoupila trojice Štajner, Gebre Selassie i Breznaník v liberecké sestavě po plnění reprezentačních povinností. A hostující tým působil dlouho hodně ospale.

Domácí skvěle bránili, včas k hráčům druhého týmu tabulky přistupovali, a když už nějakou mezírku soupeři nechali, borci Liberce nabídnutou možností sami vlastní nepřesností pohrdli. Jediné nebezpečí pro Grigara představoval Bosančič, ale po stříleném centru Breznaníka z levé strany Bosančič na míč o milimetry nedosáhnul

Ani domácí však nebyli nebezpeční. Chyběla jim odvaha, zformovanou defenzivu soupeře nedokázali ničím překvapit a výborně hrající Vachoušek zůstával ve svých manévrech ve středu pole často nepochopen spoluhráči. Nebýt Vůchova nepovedeného centru, který musel Bičík vyškrábnout zpod břevna, prakticky by soupeřovu branku neohrozili. Těsně před přestávkou totiž navíc po akci Mahmutoviče s Dolejšem pálil Čajič z velmi dobré pozice nepochopitelně úplně mimo.

Snad i proto krátce po změně stran vzal Mahmutovič odpovědnost sám na svá bedra a po kolmici Dolejše mezi obránce obešel po velkém sólu i Bičíka a poslal míč do prázdné branky - 1:0.

Po následujících dvou nejistých zákrocích libereckého brankáře byly Teplice blízko navýšení náskoku. Nejprve strážce hostující svatyně po vyběhnutí odkopl míč před Mahmutovičem přímo k Dolejšovi, jehož dalekonosný pokus z brankové čáry vyhlavičkoval Nezmar. Vzápětí pak Bičík po dalším výletu mimo pokutové území pádil kvapem mezi tyče, kde ještě stihnul vyrazit ránu Mahmutoviče.

Domácí se snažili rychlými výpady rozhozené a nervózní hosty dorazit, ale po Vachouškově centru z pravé strany pálil Vůch těsně mimo. Liberečtí se nemohli vzchopit. Prakticky nebyli schopni kombinace. Jedinou světlou výjimkou byla situace osm minut před koncem, kdy mohl Breznaník završit snažení spoluhráčů, ale jeho střelu zpoza pokutového území Grigar vyrazil.

Odvrátit druhou porážku od Teplic v sezóně mohl v poslední minutě Musiol, ale Grigar jej ve stoprocentní příležitosti neuvěřitelným zákrokem vychytal, Nezmar pak hlavičkoval těsně mimko, a tak domácí slavili první jarní výhru.

FK Teplice - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka: 53. Mahmutovič. Rozhodčí: Královec - Kocián, Hájek. ŽK: Dolejš, Rosa, Vachoušek, Vondrášek - Bosančič, Nezmar, Vácha. Diváci: 3051.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Rosa, Ježdík - Dolejš, Čajič (86. Zoubele), Siva, Vůch (90.+2 Stožický) - Vachoušek - Mahmutovič (90.+4 Jindráček). Trenér: Rada.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik (56. Kelič), Fleišman - Vácha, Janů (84. Musiol) - Bosančič (75. Liška), Štajner, Breznaník - Rabušic. Trenér: Šilhavý.