47. Piták 0:1
67. Dreksa 1:1
Záznam online reportáže »

6. května 2012 18:51 - Olomouc

Fotbalisté Olomouce nedokázali navázat na triumf ve finále Poháru České pošty a po remíze 1:1 s Jabloncem v 28. kole první ligy stále nemají jistotu záchrany. Jablonec se ujal vedení gólem Karla Pitáka, za domácí srovnával po rohu stoper Pavel Dreksa.

Luděk Peřina, ČTK

Olomouc musela nastoupit bez zraněných Pospíšila, Rossiho a Klesnila, kteří se přidali k uzdravujícím se marodům Hořavovi a Petrovi. Jablonec přijel bez vykartovaného Jarolíma.

Sigma začala tlakem. Po dvou rozích zkoušel v 7. minutě z dálky pálit Kučera a jeho ukrytá rána hodně vyděsila brankáře Špita. Utkání bylo hodně nervózní. Domácí tým se proti dobře postavené jablonecké obraně nedokázal prosadit a hosté si zase nevěděli rady s rychlým presinkem Hanáků.

Jablonec se k první ráně dostal v 19. minutě, z hranice vápna to zkoušel Novák, ale Zlámal si na jeho přízemní střelu v klidu počíhal.

Ve 26. minutě vymyslel akci domácí Ordoš, našel Schulmeistera, kterému v poslední chvíli vypíchl míč Štochl zpět k Ordošovi, jehož technickou střelu vyrazil na roh Špit.

Ve 29. minutě mohl z brejku skórovat Jablonec. Piták s Lafatou připravili míč Kopicovi, který ve skluzu přestřelil prázdnou branku Sigmy. A když po rohovém kopu napálil z vápna míč Varadi jen těsně vedlo, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Ten ale po změně stran nevydržel ani dvě minuty. Centr Pavlíka srazil Zlámal k Pitákovi a ten dostal Jablonec do vedení. Sigma byla po direktu dlouho opařená. Zkoušela dlouhé nákopy, ale přes ně se do obrany Jablonce nedokázala dostat.

Jablonec se soustředil na obranu a vyrážel do brejků. Jenže brankář Zlámal nejprve vychytal Jablonského a následně i Kopice, který se na něj řítil sám. Pokusil se brankáře Sigmy přehodit, ale Zlámal souboj ustál a míč lapil.

A Severočeši za to pykali. Osmý roh využil po centru Vepřka stoper Dreksa. Pak však jakoby Sigmě došla šťáva a hru měl pod kontrolou Baumit. Přesto mohli slavit domácí, když v 86. minutě našel Nepožitek Janotku, ten střílel z první, ale Špit se dokázal natáhnout a míč směřující k tyči zastavit.

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 1:1 (0:0) on-line
Branky: 67. Dreksa - 47. Piták. Rozhodčí: Královec - Moláček, Nádvorník. ŽK: Podaný - Štochl, Piták, Lafata. Diváci: 5 575.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Navrátil, Kučera - Schulmeister, Ordoš, Podaný (62. Jirouš) - Varadi (77. Nepožitek). Trenér: Uličný.
Jablonec: Špit - Štochl, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (84. Třešňák), Eliáš, Piták (89. Zábojník), Loučka, Jablonský (64. Vošahlík) - Lafata. Trenér: Komňacký.