Olomouc - Jablonec 1:1Olomouc remizovala s Jabloncem a záchranu stále nemá jistou

47. Piták 0 : 1
67. Dreksa 1 : 1

Olomouc

Fotbalisté Olomouce nedokázali navázat na triumf ve finále Poháru České pošty a po remíze 1:1 s Jabloncem v 28. kole první ligy stále nemají jistotu záchrany. Jablonec se ujal vedení gólem Karla Pitáka, za domácí srovnával po rohu stoper Pavel Dreksa.

Jan Schulmeister z Olomouce (vlevo) a Filip Novák z Jablonce.

Olomouc musela nastoupit bez zraněných Pospíšila, Rossiho a Klesnila, kteří se přidali k uzdravujícím se marodům Hořavovi a Petrovi. Jablonec přijel bez vykartovaného Jarolíma.

Sigma začala tlakem. Po dvou rozích zkoušel v 7. minutě z dálky pálit Kučera a jeho ukrytá rána hodně vyděsila brankáře Špita. Utkání bylo hodně nervózní. Domácí tým se proti dobře postavené jablonecké obraně nedokázal prosadit a hosté si zase nevěděli rady s rychlým presinkem Hanáků.

Jablonec se k první ráně dostal v 19. minutě, z hranice vápna to zkoušel Novák, ale Zlámal si na jeho přízemní střelu v klidu počíhal.

Ve 26. minutě vymyslel akci domácí Ordoš, našel Schulmeistera, kterému v poslední chvíli vypíchl míč Štochl zpět k Ordošovi, jehož technickou střelu vyrazil na roh Špit.

Ve 29. minutě mohl z brejku skórovat Jablonec. Piták s Lafatou připravili míč Kopicovi, který ve skluzu přestřelil prázdnou branku Sigmy. A když po rohovém kopu napálil z vápna míč Varadi jen těsně vedlo, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Ten ale po změně stran nevydržel ani dvě minuty. Centr Pavlíka srazil Zlámal k Pitákovi a ten dostal Jablonec do vedení. Sigma byla po direktu dlouho opařená. Zkoušela dlouhé nákopy, ale přes ně se do obrany Jablonce nedokázala dostat.

Jablonec se soustředil na obranu a vyrážel do brejků. Jenže brankář Zlámal nejprve vychytal Jablonského a následně i Kopice, který se na něj řítil sám. Pokusil se brankáře Sigmy přehodit, ale Zlámal souboj ustál a míč lapil.

A Severočeši za to pykali. Osmý roh využil po centru Vepřka stoper Dreksa. Pak však jakoby Sigmě došla šťáva a hru měl pod kontrolou Baumit. Přesto mohli slavit domácí, když v 86. minutě našel Nepožitek Janotku, ten střílel z první, ale Špit se dokázal natáhnout a míč směřující k tyči zastavit.

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 1:1 (0:0)on-line
Branky: 67. Dreksa - 47. Piták. Rozhodčí: Královec - Moláček, Nádvorník. ŽK: Podaný - Štochl, Piták, Lafata. Diváci: 5 575.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Navrátil, Kučera - Schulmeister, Ordoš, Podaný (62. Jirouš) - Varadi (77. Nepožitek). Trenér: Uličný.
Jablonec: Špit - Štochl, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (84. Třešňák), Eliáš, Piták (89. Zábojník), Loučka, Jablonský (64. Vošahlík) - Lafata. Trenér: Komňacký.