Rubriky:

1. liga

Snad zvládneme podzim, abychom na jaře mohli atakovat poháry, přeje si teplický ředitel Hrdlička

25. července 2012 15:36

Už do svojí dvacáté sezóny v řadě v roli ředitele FK Teplic vstupuje František Hrdlička. „Však jsem to připomněl i hráčům na prvním srazu letní přípravy a přál bych si, aby ten jubilejní ročník se vydařil,“ říká zkušený fotbalový funkcionář na prahu nové ligové soutěže.

 

Petr Horník, Právo

Shrňte nejpodstatnější letní novinky, k nimž došlo ve vašem klubu během pauzy mezi minulou a nadcházející sezónou...

Tou největší je fakt, že od poloviny června máme nového trenéra. Byl jím jmenován náš trenérský odchovanec Lukáš Přerost. Dostal plnou důvěru vedení společnosti i majitele klubu. Už v přípravě potvrzoval předpoklady a odhady, že z něj vyroste jednou velmi kvalitní trenér. Kouč i jeho realizační tým budou mít maximální podmínky k tomu, aby mohli splnit cíle, které vyhlásíme po skončení podzimní části sezóny.

Můžete alespoň naznačit, kde byste při dobré konstelaci rádi viděli tým v tabulce?

Očekávám, že liga bude hodně vyrovnaná. Na pohárové příčky podle mne už nepomýšlí jen šest klubů, ale možná osm až deset. Nebudu proto vyhlašovat, že chceme v tak silné konkurenci hrát přímo o titul. To by bylo riskantní a asi vzdálené realitě. Beru to tak, že každý ztracený bodík může v konečném součtu chybět. Po podzimu bychom se chtěli pohybovat na pozicích, z nichž by se dalo na jaře zaútočit na ta zmíněná pohárová místa.

Prosakovaly indicie, že Liberec stál o teplického záložníka Ljevakoviče. Jaký byl váš postoj k této snaze úřadujícího mistra?

Těžko bych vysvětloval majiteli klubu, že jsem pustil jednoho z našich klíčových hráčů na hostování do Liberce. Zamítavé stanovisko nebylo nepřátelským atakem vůči Slovanu, ale řekli jsme si, že se na toto téma můžeme bavit jen o přestupu a ne o hostování. Rozumím tomu, že český mistr chce mít silnější kádr a bojuje v Evropě o pohárový koeficient, jenže za to mi nikdo nic nedá. Nevím, jak by zareagovali v Liberci, kdybych se na ně obrátil s tím, jestli by nám nepůjčili Štajnera. Stěžejní tepličtí hráči, kam řadím třeba i Mahmutoviče, jsou prodejní jen za zajímavé peníze, nebo nijak.

Takže nostalgicky vzpomínáte na stomiliónové prodeje útočníků Džeka a Fenina do bundesligy?

Kdyby se ta doba vrátila, bylo by to krásné. Ale takové husarské kousky se nám už asi nepovedou (úsměv).

Jaká je tedy aktuální strategie klubu?

S klíčovými hráči jednáme i v ročním v předstihu o prodloužení smlouvy, protože kolem nich krouží agenti a kluby, aby je po skončení stávajících kontraktů mohli získat zadarmo. Kádr je uzavřený, ale v případě mimořádné situace bychom se ho pokusili do konce přestupního termínu ještě doplnit. A průběžně se snažíme zabudovat do sestavy vlastní odchovance. Na týmové soupisce jich máme osm. Naskýtá se jim šance, aby ukázali, zda už teď stačí na ligu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..