Liberečtí získali znovu jen bod

LIBEREC

Fotbalisté Liberce zaznamenali už třetí remízu za sebou a i tentokrát se Slováckem to bylo 1:1. Domácí měli sice převahu, ale sami se potrestali za střeleckou nemohoucnost.

Liberec vstoupil do zápasu aktivněji. V 7. minutě Slepičkovu střelu ze střední vzdálenosti vyrazil brankář hostů Drobisz na roh. O dvě minuty později se znovu prodíral Slepička, ale v poslední chvíli nepřesně přihrál. Na druhé straně se nečekaně ujali vedení hosté. Ivana se pěkně protáhl po pravé straně a jeho zpětnou přihrávku proměnil Pospěch.

Liberec chtěl rychle odpovědět. Po závaru před Drobiszem brankář hostů jen vyrazil střelu Slepičky, ale Polák nepropálil hradbu těl. Slovácko mělo šanci v 30. minutě., kdy Pospěch obral o míč Lukáše, šel sám na branku, avšak brankář Hauzr včas vyběhl. O čtyři minuty později po centru domácího Pospíšila zasáhl před svou brankou kapitán hostů Palinek, ale málem si dal vlastní gól. Míč skončil těsně vedle tyče.

V 38. minutě Liberec přece jen vyrovnal. Přetažený centr Papouška prošel až k Šinglárovi, který "koníčkem" trefil přesně. V 41. minutě asistent rozhodčího Hojsík přerušil slibnou šanci libereckého Lukáše, když pravděpodobně chybně odmával ofsajd.

V druhé půli měli domácí výbornou šanci po kombinaci čtyř hráčů na jeden dotek, ale po Polákově patičce zakončil Kisel střelou do oblak. V dobré pozici se ocitl v 66. minutě Pospíšil, ale zbrkle pálil do brankáře. Kisel pak vysunul střídajícího Doška, který tváří v tvář Drobiszovi neuspěl.

Brankář hostí se vytáhl i při Papouškově střele z voleje. V závěrečném náporu měl velkou šanci Došek, který z dobré pozice mířil těsně vedle a ještě v 3. minutě nastaveného času pálil Papoušek nad branku. Hosté bod se štěstím ubránili.

Liberec - Slovácko 1:1 (1:1)
Branky: 38. Šinglár - 21. Pospěch. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Hojsík. ŽK: Lukáš - Filipský, Švejnoha, Pospěch, Polách, Drobisz, Pavlík. Diváci: 4157.
Liberec: Hauzr - Šinglár, Lukáš, Valachovič, Hamouz - Kisel, Polák, Hodúr (83. Broschinský), Papoušek - Slepička (75. Zápotočný), Pospíšil (69. Došek). Trenéři: Griga a Lavička.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek, Kadlec - L. Jarolím (71. Petržela), Abrahám (84. Pavlík), Polách, Filipský (46. Čoupek) - Ivana, Pospěch. Trenér: K. Jarolím.